Prasa - Tygodnik Tomaszowski

• autor: KroliK, 2011-06-08 13:39

Pogrom w Łaszczowie

Odebrały ostatnie „Nadzieje”

Ostre strzelanie urządziły sobie piłkarki Korony Łaszczów w przedostatniej kolejce III ligi. Podopieczne trenerów Rafała Heka i Mariusza Dzikiego zdeklasowały czerwoną latarnię rozgrywek –Nadzieje Garbowa, aż 11:0. Na listę strzelców wpisało się siedem zawodniczek.

Jako pierwsza piłkę do bramki rywalek posłała Natalia Mazurek, a kolejne trafienia były dziełem Agnieszki Górnik. Zaraz po zmianie stron hat-tricka dołożyła najskuteczniejsza piłkarka Korony – Justyna Wronka. W kolejnych minutach bramkarkę rywalek pokonały: Patrycja Skóra, Amanda Wrębiak, Aleksandra Kukiełka i dwukrotnie Paulina Stojko. Spotkanie mogło skończyć się znacznie wyższym rezultatem, lecz miejscowym szczególnie w  pierwszej połowie raziły nieskutecznością.

- Dziewczyny chciały miłym akcentem zakończyć występy na własnym obiekcie. Od początku dyktowaliśmy warunki i tylko kwestią czasu były kiedy padną kolejne bramki. Drużyna gości broniła się całym zespołem, ale i tak mieliśmy sporo sytuacji. Po zmianie stron rozgrywaliśmy piłkę skrzydłami i to przyniosło efekt. Zdobywaliśmy ładne bramki, a nasze wysokie zwycięstwo przypieczętowała indywidualną akcją Paulina Stojko. Przed nami ostatni mecz sezonu. Zagramy w Łęcznej z rezerwami Górnika i spodziewam się ciężkiej przeprawy. Drużyna gospodarzy zapewne zostanie wzmocniona piłkarkami z Ekstraklasy, ale jestem pewien, że moje zawodniczki podejmą walkę – powiedział trener Rafał Hek.

Korona Łaszczów –  Nadzieje Garbowa 11:0 (3:0)

Bramki: N. Mazurek(10),  Górnik (20, 28), J. Wronka (38, 40, 43), Skóra (45), Am. Wrębiak (47), Kukiełka (52), Stojko (56, 61)

Korona: Duda (36 Majdan)- Sawicka, Stefanik, M. Wronka (36 Kucharska), Wawrzusiszyn, Stojko, Skóra (50 Kukiełka), Mazurek, Żukowska (36 Mazurek), Wronka, Górnik (45 Am. Wrębiak)

Źródło: Tygodnik Tomaszowski nr. 23, autor/Tomasz Maliszewski