• autor: KroliK, 2010-11-07 18:24

Niedziela niespodzianek, by nie powiedzieć sensacji. Potwierdza się  opinia, że w grupie zamojskiej V ligi każdy, z jednym wyjątkiem, może wygrać z każdym. Tym wyjątkiem jest oczywiście Cosmos Józefów, który przegrał z sąsiadującą Spartą Łabunie i dowiódł tym samym, że z nikim nie jest w stanie wygrać.

Największą  niespodziankę sprawiła Korona Łaszczów, która w Hrubieszowie wprost zdemolowała tamtejszą Unie wygrywając aż 5: 1. Mecz ten najcelniej chyba skomentował jeden z miejscowych kibiców pisząc na stronie internetowej: „Boże, to było straszne”. Istotnie, nikt nie przewidywał takiego obrotu sprawy. W kilku poprzednich spotkaniach piłkarze Korony wykazywali nieprawdopodobną indolencję i w efekcie zajęli miejsce w okolicach strefy spadkowej. Chociaż drużyna nie grała źle to strzelecka niemoc powodowała, że od pięciu kolejek nie zaznała smaku zwycięstwa. I dlatego wyjazd do silnej przecież Unii nie wróżył podopiecznym trenera Gruli nic dobrego. Tymczasem zastąpiła w zespole niewytłumaczalna odmiana, która zaowocowała imponującym zwycięstwem, bo strzelić w Hrubieszowie miejscowym pięć bramek nie potrafi byle kto. Taką właśnie drużynę chcą widzieć łaszczowscy kibice: waleczną i skuteczną. Oby victoria nad Unią zwiastowała odrodzenie się Korony. O tym przekonamy się w dwóch najbliższych meczach ze Spartą Wożuczyn i Omegą Stary Zamość. Jeśli sześć punktów pozostanie w Łaszczowie to runda jesienna nie zakończy się źle.

Trudno też było przewidzieć, że porażkę poniesie lider ze Starego Zamościa. Piłkarze Omegi wybrali się do Księżpola zapewne z planem zgarnięcia pełnej puli, bo beniaminek zajmuje odległe miejsce w tabeli. Murowany faworyt doznał jednak dotkliwej klęski, bo inaczej nie da się nazwać przegranej różnicą trzech bramek (4:1). Z Relaxem nie było relaksu i do domu trzeba było wracać ze spuszczoną głową.

Fotel lidera zajął ponownie Tur Turobin, który nie zachwycił remisując w Zawadzie.  Wprawdzie Echo sprawia solidne wrażenie, ale kibice w Turobinie oczekiwali zapewne czegoś więcej.

Victoria wykorzystała zadyszkę Ostoi Skierbieszów, która po ostatniej porażce u siebie z Echem przyjechała do Łukowej po punktową zdobycz. Plan się jednak nie udał, bo z potyczki zwycięsko wyszli piłkarze Victorii dając do zrozumienia, że nie są zainteresowani spadkiem do A-klasy.

W Majdanie Starym nie poradzili sobie z Tanwią piłkarze z Krasnobrodu. Zgłaszający aspiracje do awansu Igros zaledwie zremisował bezbramkowo, ale i tak ma szczęście, bo do lidera punktowo nie stracił.

Grad bramek padł natomiast w meczu Kryształu Werbkowice z Gromem Różaniec. Oba zespoły są w górnej części tabeli i nic dziwnego, że o punkty walczono do upadłego. Z takiego rezultatu cieszyli się bez wątpienia kibice, bo trenerzy obu drużyn muszą poświęcić więcej uwagi strefie obronnej.

Tej niedzieli skorzystała Sparta Wożuczyn, która pokonując u siebie Olimpiakos Tarnogród umocniła swoją pozycję w czołówce.

Po trzynastu kolejkach stawce przewodzą Tur i Omega z przewagą  czterech punktów nad grupą pościgową: Igrosem Krasnobród, Spartą Wożuczyn i Kryształem Werbkowice. Fakt, że jedenasta drużyna w tabeli ma 9-punktową stratę do lidera sprawia, że runda wiosenna zapowiada się wprost rewelacyjnie. Emocji będzie, co niemiara.

autor: ~anonim 2010-11-07 19:02:29

avatar wiosna bedzie ciekawa ;) szczegolnie jak wyniki beda tak zaskakujace jak w jesieni

autor: ~anonim 2010-11-07 19:21:33

avatar co za wyniki. komedia

autor: ~krd 2010-11-08 06:41:21

avatar wbij sobie raz na zawsze do głowy redaktorku, Igros nie walczy o awans, celem nr 1 jest utrzymanie i tego się trzymaj

autor: ~Kra 2010-11-08 17:10:48

avatar dokladnie tak samo jak Turobin.. po co awansowac jak potem czeka spadek? a gra w wyższej lidze nie zawsze daje korzyści.. kluby spadające z wyższej ligi często nie mogą się otrząsnac i graja pozniej bardzo przeciętnie. Jeśli Omega zachowa Brazylianę i się wzmocni to może da radę. Innej rady nie ma wg. mnie...

autor: ~anonim 2010-11-08 18:37:06

avatar Wypad cioty do zalewu

autor: ~anonim 2010-11-09 09:08:54

avatar Jeśli awansować nie chcą najlepsi to do awansu wyznaczyć za karę Cosmos Józefów. Z filozofią obrony przed spadkiem to Igros niech lepiej spada, bo to nie jest sport.

autor: ~anonim 2010-11-09 10:40:50

avatar Takie podejście mają tylko nie profesjonalne kluby ale czego sie spodziewać po a klasie. Igros i tak nie będzie liderem nie dorósł do tego. Faworytem lest Omega

autor: ~kra 2010-11-09 10:49:09

avatar mierzymy siły na zamiary, mamy za młody i niedoświadczony skład, żeby myśleć o wyższych celach, trzeba jeść z umiarem a nie chapać wszystko co tylko można,bo to może się źle skończyć, celem jest utrzymamnie, ale i tak walczymy o jak najwyższe miejsce w tabeli, jak zajmiemy 10 miejsce na koniec sezonu to dla nas plan minimum będzie wykonany, tyle w temacie

autor: ~anonim 2010-11-09 11:31:56

avatar Do kogo te słowa? Czy korona pcha sie do 4 ligi?

autor: ~KrasnoLudek 2010-11-10 01:46:02

avatar Te słowa mój poprzednik z Krasnobrodu zapewne skierował do kibiców Korony, którzy jak widać w kilku postach niżej próbują coś odgórnie narzucić. Nikt nie powiedział, że Igros nie będzie walczył o jak najwyższe miejsce. Weszliśmy z A-klasy, gdzie mecze różnią się od tych w Okręgówce, założyliśmy sobie cel-utrzymanie, gramy i ciułamy punkciki, gramy młodym składem i w każdym meczu walczymy o 3pkt.