• autor: KroliK, 2010-11-01 00:55

Zagadkowa niemoc Korony Łaszczów nadal trwa. Zdawałoby się, że po serii porażek zespół ten zazna wreszcie słodyczy zwycięstwa, gdyż  na stadion przy ul. Sportowej zjechali piłkarze Victorii Łukowa/Chmielek – jeden z najsłabszych w tym sezonie zespołów ligi okręgowej. Okazało się, że i ten przeciwnik poradził sobie z gospodarzami, bo remis oznacza wywiezienie jednego punktu. Z relacji kibiców wynika, że spotkanie było ponure jak noc listopadowa, bo zawodnicy obu drużyn prześcigali się w prezentowaniu swojej nieporadności. W efekcie Korona dołączyła do drużyn stanowiących tło w rozgrywkach. A jeszcze dwa miesiące temu wyglądało to zupełnie inaczej. Do zimowej przerwy jeszcze tylko trzy kolejki. Bez względu na temperaturę za oknem to w siedzibie zarządu Korony będzie gorąco. Trzeba bowiem podjąć ważne decyzje, rozstrzygające o przyszłości drużyny seniorów, której obecnie grozi spadek do niższej klasy. Jeszcze wiele można zmienić na lepsze, ale do tego potrzeba woli i konsekwencji w działaniu. Jesień jest już dla seniorów Korony stracona. Na pocieszenie grad bramek padł w meczu juniorów, którzy rozstrzelali swoich rówieśników z Łukowej aplikując im na czysto aż 11 bramek. A może by sięgnąć po niektórych i dać im szansę gry w drużynie seniorów? Włodzimierz Lubański miał zaledwie 16 lat, gdy strzelił swoją pierwszą bramkę dla…reprezentacji Polski.

Nie jest też wesoło w Skierbieszowie. Idąca jak burza tamtejsza Ostoja przegrała niespodziewanie u siebie z Echem Zawada. Mogło być  trzecie miejsce w tabeli, a tak trzeba nadal być na ósmym.

Tym jednak razem hitem kolejki było sobotnie spotkanie turobińskiego lidera z odrodzonym Kryształem Werbkowice. Mecz w Turobinie zakończył  się bezbramkowym remisem, choć panuje opinia, że przewagę miała drużyna gości.

W innym ciekawym spotkaniu pomiędzy Igrosem Krasnobród a Omegą  Stary Zamość zwycięstwo 1:3 odnieśli goście i w nagrodę zasiedli na fotelu lidera. Pokonanie silnego Igrosu dowodzi, że drużyna Omegi jest w tym sezonie wyjątkowo silna i pretenduje do awansu. Wprawdzie zbliżamy się dopiero do końca rundy jesiennej i przed nami cała runda wiosenna, ale bez wątpienia można wskazać, że piłkarze ze Starego Zamościa mogą pokusić się o zwycięstwo w rozgrywkach.

Cenne zwycięstwo na wyjeździe odniosła Unia Hrubieszów pokonując sąsiada z tabeli Olimpiakos Tarnogród. Takie zwycięstwa mają podwójną wartość. Unia ma do lidera sporą stratę ośmiu punktów, lecz jest to dystans do odrobienia.

Prosto i miarowym krokiem zmierza do A-klasy  Cosmos Józefów, który tym razem przegrał swój kolejny mecz z Gromem Różaniec. Tej drużyny nic już chyba nie uratuje przed spadkiem.

W Księżpolu straciła dwa punkty zdawałoby się mocna Sparta Wożuczyn. Tamtejszy Relaks, choć beniaminek, sprawuje się dotąd bardzo dobrze i jest w czołówce tabeli.

Na podsumowanie rundy jesiennej przyjdzie jeszcze czas, ale już teraz widać, że rozgrywki są emocjonujące. Poza wspomnianym już Cosmosem wszystkie inne drużyny stać na sprawienie niespodzianek. Jedni sprawiają swoim kibicom przyjemne niespodzianki, a inni, jak Korona Łaszczów, przykre. To jest właśnie urok piłki nożnej.

autor: ~xxl 2010-11-01 06:15:24

avatar jesień jest już stracona, dwa- trzy wzmocnienia, powrót kontuzjowanych i nasze mecze będą wyglądały całkiem inaczej

autor: ~korona 2010-11-01 09:03:40

avatar Dobry tekst. Miejmy nadzieję na poprawę gry naszej drużyny! ŁKS!!

autor: ~viva 2010-11-01 09:33:37

avatar W tej rundzie nie ma już na co liczyć zostały ciężkie mecze. Ale na wiosnę oby się zmieniło.

autor: ~anonim 2010-11-01 14:45:12

avatar nasza dryzuna nie musi poprawiac GRY musza poprostu wykorzystac przynajniej czesc sytuacji ktore sobie stwarzaj.

autor: ~frustrated 2010-11-01 19:41:37

avatar co jest z typerem ???

autor: ~anonim 2010-11-02 00:10:25

avatar gówno jak oszukujecie to admini musieli zrobić porządek

autor: ~anonim 2010-11-03 15:55:47

avatar " W Księżpolu straciła dwa punkty zdawałoby się mocna Sparta Wożuczyn. Tamtejszy Relaks, choć beniaminek, sprawuje się dotąd bardzo dobrze i jest w czołówce tabeli." - tu coś nie gra... chyba że 12 plac w sąsiedztwie Korony to czołówka!!! :D:D:D

autor: ~anonim 2010-11-03 17:49:10

avatar Bo tam gdzie jest Korona tam jest czołowka. preoste>

autor: ~anonim 2010-11-03 23:14:22

avatar Każdemu zdarzy się pomyłka. Jedna z nielicznych na 86 tekstów

autor: ~Jamcito 2010-11-04 07:58:42

avatar Podoba mi się stwierdzenie anonima, że gdzie jest Korona tam jest czołówka. Gratuluję, bo cenię poczucie humoru. Oczywiście, błąd jest ewidentny i pewnie jeszcze niejeden mi się zdarzy.