Statystyki drużyny

Aktualności

Mecz na szczycie dla Tura Turobin

• autor: KamilxN, 2010-09-13 15:47

W najciekawszym meczu piątej kolejki zamojskiej okręgówki piłkarze Korony Łaszczów przegrali z Turem Turobin 1:3. Tym samym gospodarze nie wykorzystali szansy na zajęcie fotela lidera. – Przegraliśmy, bo byliśmy bardzo nieskuteczni – komentuje Janusz Grula, trener Korony.

To już druga w tym sezonie porażka zespołu z Łaszczowa na własnym boisku. Najwyraźniej piłkarze Korony wolą grać na wyjeździe, skąd tej jesieni przywieźli już sześć punktów. Wczorajsze spotkanie nie musiało się wcale zakończyć porażką gospodarzy, ale nie grzeszyli oni skutecznością.

– Mieliśmy mnóstwo sytuacji do strzelenia bramek, aż trudno je wszystkie wyliczyć – mówi trener Janusz Grula. Z okazji nie skorzystali m.in. Artur Mac i Sebastian Brytan. Najbliżej szczęścia był Krzysztof Chromiec, bo po jego strzale piłka wylądowała na poprzeczce bramki Tura. – W pierwszej połowie prezentowaliśmy się lepiej niż w drugiej, ale naszą piętą achillesową była właśnie skuteczność – dodaje szkoleniowiec Korony.

W drugiej części meczu miejscowi nie zaprezentowali się już tak dobrze jak w pierwszej. Nie potrafili nawet wykorzystać przewagi jednego zawodnika, bo sędzia Andrzej Swacha pokazał drugą żółtą i w konsekwencji czerwona kartkę napastnikowi Tura Mirosławowi Brodaczewskiemu. – Paradoksalnie zaczęliśmy grać wtedy gorzej, niż kiedy siły były wyrównane – kręci głową niepocieszony Grula.

Do śmiechu było za to gościom z Turobina, którzy dzięki wygranej nadal zasiadają w fotelu lidera tabeli. To było już trzecie z rzędu zwycięstwo Tura na wyjeździe a czwarte w ogóle.

Dobrą formę pokazał wczoraj Marek Pyda. To on już w 7 min dał prowadzenie swojej drużynie a w drugiej połowie dobił gospodarzy ustalając wynik spotkania. W międzyczasie gola dla drużyny grającego trenera Bartłomieja Kowalika strzelił z rzutu karnego Marek Kowalik.

– Od 38 minuty graliśmy w dziesięciu, ale daliśmy radę wygrać – cieszy się Marian Lachowicz, kierownik drużyny z Turobina.

Źródło: dziennik wschodni / Marek Wieczerzak