• autor: KroliK, 2010-09-05 23:03

Czwarta kolejka nie upoważnia jeszcze do wyrokowania w sprawie faworytów  rozgrywek:1) oraz typowania kandydatów do spadku. Jest jeszcze na to zdecydowanie za wcześnie. Tym niemniej część sobotnio-niedzielnych spotkań zakończyła się rezultatami, obok których kibic nie może przejść obojętnie.

Przede wszystkim lider z Turobina nie poradził sobie na swoim boisku z Olimpiakosem Tarnogród. Mecze z beniaminkami piłkarze Tura zakończyli zwycięsko, ale już starcie z bardziej doświadczonym przeciwnikiem dowiodło, że nie ma lekko. Wprawdzie jeszcze Tur przewodzi w tabeli, ale za plecami ma cztery zespoły, które mogą go w najbliższej kolejce zdetronizować, tym bardziej, że turobinianie gościć będą na trudnym boisku w Łaszczowie. Wprawdzie mecz z nieustabilizowanym w tym sezonie Kryształem Werbkowice dowodzi, że i z Koroną można wygrać na jej stadionie, ale rezultat tego ostatniego zespołu w Zawadzie upoważnia do stwierdzenia, że mógł to być wypadek przy pracy.

Nie może się jeszcze pozbierać Ostoja Skierbieszów, która w zeszłym sezonie dość długo walczyła o awans, a tym razem gra nadzwyczaj słabo gromadząc do tej pory zaledwie jeden punkt. Tym razem mocna Omega Stary Zamość wskazała drużynie Ostoi jej aktualne miejsce w szeregu, a jest to miejsce zagrożone spadkiem. Należy jednak mieć nadzieję, że młodzi skierbieszowianie wreszcie okrzepną i zaczną piąć się w górę tabeli. Chociaż, kto wie? Może kryzys jest zbyt głęboki i mocny jeszcze niedawno zespół będzie dostarczycielem punktów? Tego Ostoi nie życzę.

Jak było do przewidzenia Unia Hrubieszów wywiozła z Józefowa trzy punkty i przez to znalazła się w grupie bezpośrednio zagrażającej liderowi z Turobina. Najwięcej za to bramek zobaczyli kibice w Różańcu, gdzie tamtejszy Grom zremisował z Relaksem Księżopol uzyskując iście hokejowy wynik – 4:4.  Remis osiągnął także faworyzowany na początku rozgrywek Igros Krasnobród, który w Łabuniach strzelił dwie bramki, ale też tyle samo stracił i zespoły podzieliły się punktami. W rezultacie piłkarze z Krasnobrodu usadowili się w środku tabeli i wszystko na to wskazuje, że tak może jeszcze długo pozostać.

Zawiodła też drużyna Sparty Wożuczyn, która przegrała na wyjeździe z Tanwią Majdan Stary. Po zwycięstwie nad Omegą Stary Zamość wydawało się, że zespół z Wożuczyna wyjdzie obronną ręką w meczu z Tanwią, ale stało się inaczej i Sparta ma już na swoim koncie dwie porażki. Nie budzi to zbytniego zaufania i można oczekiwać, że jeszcze niejeden raz zespół ten wprawi w zachwyt swoich kibiców i da powód do…rozpaczy. Także w Wożuczynie do stabilizacji formy jeszcze daleko.

Jak w czwartej kolejce wypadła Korona Łaszczów, która w Zawadzie zmierzyła się z mającym również 6 punktów w swoim dorobku Echem Zawada? Chociaż w ostatniej minucie meczu Echo wykonywało rzut karny to jednak punkty pojechały do Łaszczowa, bo ostatecznie Korona odniosła niespodziewane zwycięstwo. Gdyby nie fatalny mecz z Kryształem Werbkowice w piłkarzach trenera Janusza Gruli upatrywano by mocnego faworyta rozgrywek, a tak 4:4. **********poszedł sygnał, że Korony nie należy się aż tak bardzo bać, bo jest do pokonania nawet na własnym stadionie. I dlatego w tym kontekście hitem najbliższej kolejki będzie spotkanie Korony z Turem. Zwycięzca tej potyczki może zostać samodzielnym lidem trwających rozgrywek. W każdym bądź razie łaszczowscy kibice nie mają na razie powodów do zmartwień i poprzez dobrze zorganizowany doping mogą wesprzeć swoją drużynę.

Na boisku w Zawadzie nie poradzili sobie natomiast juniorzy, którzy wysoko (4:1) przegrali ze swoimi rówieśnikami z Echa. Tragedii jeszcze nie ma, ale młodzi następcy Roberta Martyniuka i jego kolegów powinni wyciągnąć z takich porażek odpowiednie wnioski. A wniosek jest niezwykle prosty: tylko systematyczne i rzetelne treningi, ambicja i zaangażowanie mogą sprawić, że przyjdą sukcesy. Zespół juniorski zafundował sobie odrębną stronkę internetową i chwała im za to. To potrzebne forum wymiany poglądów. Młodym administratorom życzę sukcesów i satysfakcji z rozpoczętej pracy. W razie potrzeby wspomogę te działania, bo ludzi ambitnych i aktywnych warto wspierać.

autor: ~anonim 2010-09-06 15:33:45

avatar pokarzmy turowi miejsce w szeregu

autor: ~anonim 2010-09-06 19:01:53

avatar pokazal im juz olimpiakos a my tylko to potwierdzimy!!!

autor: ~hiszp 2010-09-07 11:55:12

avatar Myślę, że wyniki spotkań w tym sezonie jeszcze niejednokrotnie nas zaskoczą w tym sezonie. Osobiście nie przypominam sobie tak wyrównanej stawki w sezonie klasy "O". Teraz każdy ma szansę wygrać z każdym. Moim zdaniem odstaje jedynie Cosmos Józefów, ale już taka ostoja po opanowaniu kryzysu będzie groźna dla każdego. Trudno również wyłonić faworyta. Myślę że będzie to korona lub omega .

autor: ~anonim 2010-09-07 13:59:39

avatar Omega i Korona faworyci!!!

autor: ~anonim 2010-09-07 16:26:56

avatar ej to korona idzcie na awans a co :D

autor: ~anonim 2010-09-07 16:35:59

avatar a co nie wolno. przynajmniej stadion mamy na miare IV ligi

autor: ~anonim 2010-09-07 21:27:54

avatar no wlasnie a nie to co w tyszowcach. desz troche popadal i juz mecz odwolany. haha!!

autor: ~anonim 2010-09-07 22:33:35

avatar no ;)

autor: ~pilkarzyna 2010-09-09 23:02:28

avatar nie lekceważył bym również Unii!! jest poza tym kilka zespołów które przy tak wyrównanej stawce będą się spinały na awans:D