• autor: KroliK, 2010-08-23 19:06

Nowy sezon wreszcie otwarty.  Za nami dwie kolejki, które wprawdzie nie decydują jeszcze o niczym, ale wskazują, że tegoroczne rozgrywki mogą być interesujące m.in. ze względu na spore przegrupowanie sił.  Wyraźny falstart zanotowali dwaj mocarze z poprzedniego sezonu – Ostoja Skierbieszów i Kryształ Werbkowice. Drużyna Ostoi doznała sporego osłabienia i przewidywano, że początek rundy może mieć trudny. Przewidywania spełniły się co do joty i skierbieszowianie doznali dwóch porażek: z beniaminkiem z Różańca i Spartą Wożuczyn tracąc łącznie aż 10 bramek. Początek fatalny. Również Kryształ Werbkowice wyraźnie przegrał na inaugurację z Relaksem Księżopol oaz poniósł porażkę u siebie z mocnym w tym sezonie Olimpiakosem Tarnogród. To też spora niespodzianka, tym bardziej, że w Werbkowicach nie było przecież tak licznych zmian personalnych, jak w Skierbieszowie.  Zatem dwa czołowe jeszcze kilka miesięcy temu zespoły znalazły się na szarym końcu tabeli. Zapewne w miarę trwania rozgrywek sytuacja tych drużyn poprawi się, ale na razie trudno w Ostoi i Krysztale upatrywać kandydatów do czołowych lokat.

Świetnie natomiast spisują się  piłkarze Gromu Różaniec, którzy uporali się ze wspomnianą już Ostoją i wyraźnie pokonali innego beniaminka – Spartę Łabunie, która może mieć duże kłopoty z utrzymaniem się w rozgrywkach V ligi.  Z kolei Omega Stary Zamość dowiodła, że i w tym sezonie będzie niezwykle mocnym teamem, groźnym dla każdego.

Bajecznie rozpoczęli rozgrywki piłkarze Korony Łaszczów, którzy usadowili się na fotelu lidera. Dwa wyraźne zwycięstwa, imponująca liczba bramek wskazuję, że podopieczni trenera Gruli należeć będą do grona najsilniejszych drużyn zamojskiej okręgówki. Jeszcze zdecydowanie za wcześnie na zachwyty, ale taka postawa na starcie rozgrywek może łaszczowskich kibiców tylko cieszyć. Brawo Korona.

Mnie ucieszyła też wiadomość, że za sprawą dziewcząt do Łaszczowa zawita III liga piłki kobiecej. Zgłoszenie drużyny do rozgrywek to świetny pomysł i miasto już teraz zyskało pewien rozgłos. Jeśli okaże się, że młoda drużyna notować będzie – czego życzę – sukcesy to na jej mecze przychodzić będą kibice równie licznie, jak na spotkania seniorów. Realizacja tego pomysłu świadczy, że zarząd Korony ma fantazję i chce, by klub był prawdziwym ośrodkiem życia sportowego w mieście. Tylko przyklasnąć i życzyć dziewczętom spełnienia marzeń.

Nieźle wystartowali także juniorzy. Tych z kolei namawiam do systematycznych treningów, stałego podnoszenia swoich umiejętności. Drużyna juniorów, co wielokrotnie już pisałem, jest naturalnym zapleczem zespołu seniorów i warto obrać sobie za najbliższy cel osiągnięcie umiejętności, które pozwolą później na grę w seniorach. Trenowanie na pół gwizdka, bez zaangażowania, mija się z celem i świadczy o braku niezbędnej w sporcie ambicji oraz pragnienia sukcesu. Z drugiej jednak strony zespołowi juniorów trzeba poświęcić niezbędna uwagę, chwalić za sukcesy, ganić za brak postępów. Młodzi piłkarze nie powinni być pozostawieni samym sobie.

Ciekaw jestem też, czy prezes Wronka dotrzyma obietnicy zgłoszenia do rozgrywek zespołu trampkarzy. Byłby to kolejny dowód dbałości klubu o systematyczny i planowy rozwój piłki nożnej. Mam świadomość, że budżet klubowy jest ograniczony, ale przy prawidłowej polityce finansowej, reżimie oszczędnościowym i wsparciu sponsorów można wiele zdziałać.

Oby dalsze sukcesy seniorów przyczyniły się do powstania w Łaszczowie sprzyjającego klimatu wobec futbolu. Zamiast zgnuśnienia i bezczynności lepiej jest, gdy młodzi ludzie wybiorą czynne uprawianie najpopularniejszej w świecie dyscypliny sportowej – piłki nożnej.

autor: ~bleble ble 2010-08-23 19:50:48

avatar tylko że Korona grała z najsłabszymi drużynami )Cosmos i Tanew)

autor: ~anonim 2010-08-23 20:35:54

avatar z takimi druzynami sie gra najgorzej z reguly.

autor: ~ŁKS 2010-08-23 21:03:59

avatar jak Maca mamy to lidera za h.ja nie oddamy

autor: ~anonim 2010-08-23 21:06:50

avatar dokladnie. juz w srode krysztal. do pierdo lniecia :)

autor: ~Info ŁKS 2010-08-23 21:22:21

avatar z krysztalem to za latwy mecz chyba nie bedzie, ale miejmy nadzieje ze chlopaki dadza rade :) a ich gra na chwile obecna naprawde moze sie podobac, graja pilka pzeciwnicy biegaja, tylk ojeszcze ze skutecznoscia nie jest na 6 ale swoje i tak strzelaja. VIVA! :)

autor: ~anonim 2010-08-23 23:41:30

avatar dadza rade krysztal nic nie gra w tym sezonie

autor: ~anonim 2010-08-24 12:27:04

avatar a co do felietonu to druzyna tramkarzy jest zgloszona do rozgrywek. trenuje ich kamil kuzniarski

autor: ~w du... 2010-08-25 21:34:09

avatar gdzie ta twoja Korona Jamcito!!

autor: ~anonim 2010-08-26 01:17:56

avatar Zawsze i wszedzie KORONA najlepsza będzie!!