Feliteon

• autor: KroliK, 2010-06-20 22:01

W sytuacji, gdy opadły już emocje związane z walką o awans i spadek trudno jest oczekiwać spektakularnych widowisk. Piłkarze już powoli myślą o letnim wypoczynku. Jeszcze tylko jedna kolejka i buty zawisną na kołkach. Działacze oraz kibice zajmą się podsumowaniem rozgrywek, oceną występów swoich drużyn.

Tym niemniej jedno spotkanie skupiło uwagę. Chodzi o mecz tegorocznego beniaminka IV ligi Huczwy Tyszowce w Łaszczowie z Koroną. Na trybunach zebrało się około 400 widzów, co oznacza, że trybuna pięknego obiektu przy ulicy Sportowej była prawie pełna. Połowę krzesełek zajęli goście z Tyszowiec, którzy podążyli za swoimi ulubieńcami. I nie zawiedli się. Jak na mistrza grupy przystało Huczwa odniosła zwycięstwo (2:1) na trudnym przecież terenie. To pierwsza porażka Korony pod wodzą nowego szkoleniowca. Zwycięstwa Unii Hrubieszów oraz Sparty Wożuczyn sprawiły, że drużyny te wyprzedziły w tabeli zespół trenera Gruli. Mecz Korony w Werbkowicach z Kryształem rozstrzygnie, czy prezes Wronka będzie usatysfakcjonowany miejscem zespołu w tegorocznych rozgrywkach.

Korona w Werbkowicach przegrać nie musi, gdyż drużyna Kryształu całkowicie już spasowała i nie potrafiła poradzić sobie w Tarnogrodzie z tamtejszym Olimpiakosem, który przecież do potentatów nie należy. Natomiast drugi niedawny pretendent do awansu, Ostoja Skierbieszów pewnie pokonała Tanew z Majdanu Starego i chce te rozgrywki zakończyć honorowo. Ostoja roztrwoniła swój dorobek punktowy z jesieni nie tylko na boisku, ale też wskutek karygodnej niefrasobliwości jednego z działaczy. Na tym poziomie rozgrywek takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. Jedynym pocieszeniem może być fakt, że na wiosnę Huczwa Tyszowce była poza zasięgiem rywali, o czym świadczą rezultaty bezpośrednich spotkań drużyny trenera Paszkiewicza z Kryształem i Ostoją.

W Wożuczynie klęski ze Spartą doznał Cosmos Józefów, który jest nadal zagrożony spadkiem. Dlatego w tej sytuacji hitem ostatniej kolejki będzie mecz w Józefowie: Cosmosu z Victorią Łukowa/Chmielek. Również nie jest jeszcze pewny los Granicy z Lubyczy Królewskiej, która musi dla pewności wygrać z bramkostrzelną ostatnio Spartą Wożuczyn.  W grupie zamojskiej walka na dole tabeli trwać będzie do samego końca.

Wiadomo już, jakie drużyny uzyskały awans i w przyszłym sezonie przystąpią do rywalizacji w gronie zamojskich V ligowców. Są nimi: Grom Różaniec i Relax Księżopol z I grupy drużyn A-klasowych oraz Igros Krasnobród i Sparta Łabunie z grupy II. Wszystkie te drużyny mają już za sobą grę w lidze okręgowej, ale było to już dość dawno. Przyszłość pokaże, czy zespoły beniaminków wniosą do rozgrywek świeżość i ambicję, czy staną się dostarczycielami punktów. Przykład Tura Turobin dowiódł, że beniaminek może „postawić się” starym boiskowym wyżeraczom, ale też poziom rozgrywek jest wyższy. Tur rozpoczął rozgrywki z impetem, był rewelacją jesieni, ale na wiosnę spuścił z tonu i w efekcie rozgrywki zakończy w środku tabeli. Ale te zagadki będą rozwiązywane dopiero w przyszłym sezonie.

Kończy się też zabawa z typowaniem rezultatów spotkań. Wszystko wskazuje, że łaszczowską Ligę Typerów wygra Mateuszlagus, któremu gratuluję świetnej znajomości zamojskiej piłki oraz niezbędnej w typowaniu dozy szczęścia.  Szkoda tylko, że do zabawy przyłączyło się zaledwie kilkunastu kibiców. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie konkurencja wśród typerów będzie zdecydowanie większa.

autor: ~!i! 2010-06-21 10:41:45

avatar Sparta Łabunie znów w okręgówce ;) starsi kibice powinni pamiętąć mecz z Łabuniami który przyniósł wiele emocji ;]

autor: ~anonim 2010-06-21 12:40:00

avatar pamiętają pamiętają :) czyżby powtórka z rozrywki? ;)

autor: ~xxl 2010-06-21 13:02:52

avatar emocji wśród kibiców (niezła zadyma)

autor: ~anonim 2010-06-21 22:20:41

avatar no :)