• autor: KroliK, 2010-05-16 21:47

Felieton...

Przynajmniej horror z Arką mam już z głowy. Znowu, dzięki Cracovii nie zatonęła i będę mógł dalej pokibicować ekstraklasie. Nie zmienia to jednak mojej postawy wobec Korony, której losy nie pozostaną  mi obojętne. Tym razem piłkarze z Łaszczowa wybrali się do Majdanu Starego by tam zmierzyć się z miejscową Tanwią. To typowy mecz „o pietruszkę”, bo obu zespołom nic nie zagraża – zarówno awans, jak i spadek. Widocznie zawodnicy obu zespołów uznali, że skoro nie ma o co walczyć to przynajmniej trzeba oszczędzać zdrowie. Wynik 0:0 nie wskazuje, by miejscowi kibice obejrzeli interesujące widowisko. Być może się jednak mylę.

Nie mylę się natomiast twierdząc, że usatysfakcjonowani są  kibice Kryształu Werbkowice, którzy obejrzeli aż 10 bramek, w tym 9 autorstwa zawodników swojej drużyny. Wynik naprawdę imponujący, choć osiągnięty z zespołem z dołu tabeli. Można powiedzieć, że był to mecz do „jednej bramki”. Kryształ dał tym samym sygnał, że nadal nie zamierza zwalniać tempa w drodze do IV ligi.

Ostoja Skierbieszów także nie dała szans pewnemu już spadkowiczowi – Nordowi 98 Wysokie. Wynik 5:2 nie pozostawia złudzeń, kto w tym spotkaniu był zespołem lepszym.  Jednak dwie bramki strzelone przez Nord sprawiły, że w Lidze Typerów straciłem dwa dodatkowe punkty, bo typowałem wynik 5:0. Ostoja nadal pozostaje w grze o awans.

W tym stanie rzeczy minimalne (0:1) zwycięstwo Huczwy z Omegą Stary Zamość. Warto jednak zwrócić uwagę, że Huczwa grała mecz wyjazdowy z czwartym zespołem w tabeli. Uzyskany przez piłkarzy trenera Paszkiewicza rezultat jest zatem cenny.

W czołówce tabeli kolejka nie przyniosła żadnych zmian i pretendenci solidarnie wzbogacili się o trzy punkty. Napięcie rośnie i będziemy świadkami ciekawej, trzymającej w napięciu walki o awans.

Wyjaśnia się natomiast sytuacja w grupie spadkowej. Ostatni w tabeli Nord nie miał w starciu z Ostoją żadnych szans i zostało to potwierdzone na boisku. Tym samym szanse tego zespołu na pozostanie w lidze okręgowej są już wyłącznie matematyczne.  W nieco lepszej sytuacji są piłkarze Płomienia Spartan Nieledew, których od miejsca gwarantującego pozostanie w V lidze dzieli dystans czterech punktów. To niby niewiele zważywszy, że do końca rozgrywek pozostało jeszcze kilka kolejek.  Jednak zespól powinien się maksymalnie zmobilizować, bo tylko wtedy może uniknąć najgorszego. Była ku temu okazja w meczu z Granicą Lubycza Królewska, ale ją zaprzepaszczono i Płomień u siebie przegrał.  Także Cosmos Józefów nie może jeszcze być pewny swojego losu. Okrutne lanie w Werbkowicach należy jak najszybciej wyrzucić z pamięci i skupić się pozostałych spotkaniach. Przykładem jest tutaj Victoria Łukowa, która od kilku już kolejek zażarcie walczy o pozostanie w lidze. Tym razem ofiarą ambitnych piłkarzy Victorii padł solidny przecież zespół Mariana Cisły – Unia Hrubieszów, która u siebie przegrała 2:3. To się dopiero nazywa ambicja i walka do samego końca. Brawo piłkarze Victorii.

Na finiszu rozgrywek wiatr w żagle chwyciła Sparta Wożuczyn. Jeszcze niedawno pisałem, że to słaby zespół, a okazało się, że Sparta doścignęła Koronę Łaszczów i Unię Hrubieszów. Nie zmienia to jednak mojej opinii, że piłkarze z Wożuczyna, podobnie jak ich koledzy z Łaszczowa i Hrubieszowa, w tych rozgrywkach nie błyszczeli.

Być  może następna ligowa kolejka doprowadzi do większych zmian w tabeli. Zobaczymy.

autor: ~anonim 2010-05-16 21:52:56

avatar W meczu Ostoi z Nordem to goscie strzelili pierwszą bramke, wynik nie uległ zmianie do końca pierwszej połowy.

autor: ~anonim 2010-05-16 22:18:54

avatar dobry tekst i na goraco :) o to chodzi. pozdro

autor: ~anonim 2010-05-16 23:35:46

avatar Arka została w lidze a Lech ma majstra! I tak ma być!!! KOLEJORZ!!!

autor: ~anonim 2010-05-17 05:42:04

avatar Ps Sparta przegoniła Unię i Korone ze wzgledu na lepszy bilans spotkań bezpośrednich między tymi drużynami

autor: ~xxl 2010-05-17 08:33:41

avatar jak zwykle gitara felieton

autor: ~gks 2010-05-17 10:29:27

avatar i co gosciu? teraz jedziemy wszystkich do konca!!!!

autor: ~anonim 2010-05-17 15:16:18

avatar jechac to sie mozecie nawzajem w szatni w duupala!! haha ŁKS VIVA

autor: ~anonim 2010-05-20 19:10:03

avatar a wy z golymi dupami latac po waszej laszczowieckiej wsi za krowami orczyku hehe;p

autor: ~anonim 2010-05-20 20:51:54

avatar ssij!

autor: ~anonim 2010-05-20 22:59:50

avatar Jamcito to pedał

autor: ~Jamcito 2010-05-20 23:01:01

avatar Dziękuje za miły komentarz :-)

autor: ~castrol 2010-05-20 23:37:38

avatar jamcito olej to. on sam jest pedałem nawet boi się podpisać.

autor: ~ŁKSfun 2010-05-21 09:36:29

avatar Takiemu internetowemu cwaniakowi mama założy neta a dziecko ma dużo zabawy i frajdy. Szczylu trochę szacunku do starszej osoby!!!a że na ciebie tak wszyscy mówią nie znaczy że Ty na innych musisz.

autor: ~princess 2010-05-21 12:15:07

avatar szacun Jamcito!