Prasa

• autor: KroliK, 2010-01-13 21:44

Czwartoligowe marzenia Huczwy...

Latem 2008 roku Stanisław Gomoła był bohaterem prasy i telewizji. Tylko lokalne gazety odnotowały, że został prezesem Huczwy Tyszowce. Media ogólnopolskie interesowały się tylko jego zniszczonym sklepem, w którym przed samą ladą ''zaparkował''... tir wypełniony po brzegi wiśniami.
Dwa lata wcześniej grupa tyszowieckich przedsiębiorców, z Gomołą na czele, postanowiła wziąć gminne sprawy piłkarskie we własne ręce. I w ciągu ledwie dwóch sezonów ze słabiutkiego A-klasowca zrobili w Tyszowcach zespół na miarę czołówki klasy okręgowej.
- Cztery lata temu w Tyszowcach zjednoczyła się grupa ludzi, która z sercem, na poważnie zajęła się klubem. Zaczęliśmy wspierać klub finansowo. Oby ta grupa działała jak najdłużej - mówi Gomoła, który w zarządzie Huczwy jest od 2006 roku, ale - jak mówi - wcześniej blisko 20 lat pomagał klubowi nie będąc w jego władzach.
Za sprawą Gomoły i jego współpracowników obiekty sportowe w Tyszowcach stały się na miarę IV ligi. Jednak wciąż czwartoligowego poziomu nie mogą osiągnąć piłkarze, którzy już dwa razy przegrali bój o awans, najpierw z Olendrem Sól, a potem z Roztoczem Szczebrzeszyn.
- Naszą największą bolączką jest to, że gubimy punkty w meczach ze słabszymi przeciwnikami. Już trzeci rok walczymy o awans. Teraz jednak podchodzimy do sprawy nieco inaczej, z rozsądkiem. Zrezygnowaliśmy z kilku starszych, nieperspektywicznych piłkarzy, a na ich miejsce wprowadziliśmy do kadry młodzież. Czekamy na efekty - mówi szef Huczwy, kandydat na Działacza Roku 2009 na Zamoj- szczyźnie.
Gomoła ma 51 lat. Pochodzi z Kocka. W Tyszowcach mieszka od 1980 roku. Przez 15 lat pracował w branży energetycznej. Dziś prowadzi sklep. W młodości krótko był piłkarzem zespołu juniorów Polesia Kock. Pasją pana Stanisława był boks. Pięściarstwo uprawiał w Motorze Lublin. Walczył w wadze piórkowej (56 kg). Reprezentował dawne woj. lubelskie w rozgrywkach międzywojewódzkich.

Źródło: www.kronikatygodnia.pl