• autor: Szary, 2009-10-14 10:19
Felieton...

Dziesiąta kolejka obfitowała w niespodzianki. Przegrała z słabiutkim Płomieniem Spartan Nieledew tyszowiecka Huczwa, rewelacyjny dotąd beniaminek z Turobina nie sprostał u siebie ze Spartą Wożuczyn, z kretesem przegrał też u siebie Olimpiakos Tarnogród. Do niespodzianki zaliczam też wyjazdowe zwycięstwo drużyny Echa z Zawady. Zatem nieoczekiwanych rozstrzygnięć było tym razem sporo i dlatego typerzy nie zainkasowali wielu rankingowych punktów.
    Ale najważniejsze spotkanie odbyło się na boisku w Werbkowicach. To był z kategorii o 6 punktów. Wygrana Kryształu sprawiła, że zespół ten został samodzielnym liderem tabeli. Werbkowiczanie mają pięć punktów przewagi nad Ostoją i aż dziesięć nad Huczwą. To sporo, ale nie można już mówić o ostatecznym rozstrzygnięciu kwestii awansu. Za wcześnie. Zaczęła przegrywać Ostoja i zacznie też przegrywać Kryształ. Być może nastąpi to już w najbliższej kolejce. Przy całym szacunku dla dotychczasowych dokonań podopiecznych trenera Gruli to wydaje się jednak, że Kryształ nie zdominuje ligowych rozgrywek, tak jak robiły to w przeszłości drużyny z Szarowoli i Soli. Owszem, widać  że to solidny zespół, wyraźnie na fali, ale nie jest tak mocny, by wygrywać w nieskończoność.  Na razie jednak lideruje i kibice w Werbkowicach mają święto.  W Skierbieszowie natomiast nie widać smutku, tak jak nie widać zainteresowania dokonaniami drużyny, czego dowodem jest strona internetowa klubu od dawna już  nie aktualizowana.
    Bez wątpienia remis Korony w Zamościu z Omegą jest sukcesem łaszczowian, gdyż przeciwnik jest drużyną solidną, wyżej notowaną. Ale mecze sąsiadów w tabeli zawsze są nieprzewidywalne. Wprawdzie typowałem remis, lecz była to decyzja wypływająca z serca, a nie z rozumu. Tym razem miałem szczęście.
    Ze zwykłej ciekawości zajrzałem do pozostałych lubelskich lig okręgowych i stwierdziłem, że tam walka jest bardziej zażarta. Nigdzie nie ma takiej sytuacji, że lidera rozgrywek dzieli od trzeciej drużyny dystans aż dziesięciu punktów. Ten stan rzeczy można tłumaczyć różnie: obniżeniem się poziomu rozgrywek, siłą lidera z Werbkowic, słabością pozostałych pretendentów do awansu. Czas porównań poziomu wszystkich czterech grup V ligi na Lubelszczyźnie nadejdzie dopiero z końcem rozgrywek. Jednak już teraz można powiedzieć, że dominacja jednego zespołu w rozgrywkach, brak „ścisku” w tabeli obniża, z punktu widzenia kibiców, atrakcyjność rozgrywek i zapewne ma też negatywny wpływ na ich sportowy poziom. W ubiegłym sezonie wydawało się, że Roztocze Szczebrzeszyn, które w cuglach wygrało rozgrywki zyskując awans, nie powinno mieć kłopotów i w IV lidze. Tymczasem uzyskiwane dotąd rezultaty wskazują, że, jeśli nic się tam nie poprawi, Roztocze powróci do okręgówki. Ostatnia przegrana tej drużyny 8 :0 z Unią Bełżyce, choć wiceliderem, jest kompromitacją i wskazuje na dystans istniejący pomiędzy zamojską grupą V ligi, a lubelską IV ligą. Wyniki Roztocza dowodzą, że jest to teraz dystans bardzo duży. O tym powinni pamiętać działacze z Werbkowic, gdyż w przypadku awansu należy natychmiast pomyśleć o sensownym wzmocnieniu zespołu.
    Mam nadzieję, że dożyję czasów, gdy podobną radę skieruję pod adresem działaczy Korony Łaszczów.

autor: ~xxx 2009-10-14 10:33:56

avatar ja też mam taką nadzieję

autor: ~anonim 2009-10-14 11:43:48

avatar w tym roku na czawrta lige sie nie zanosci ze wzgledu na finanse jak i wyniki

autor: ~anonim 2009-10-14 11:44:44

avatar to bylo wiadome ze roztocze bedzie dostarczycielem punktow :)

autor: ~ktoś 2009-10-14 13:25:43

avatar To mam rozumieć, że Kryształ raptownie zacznie przegrywać i odda bez walki swoją punktową przewagę. Widać, że piszesz z oddali bo nie wiesz co się dzieje w Werbkowicach kolego.

autor: ~kama 2009-10-14 13:35:50

avatar chyba nie myslisz ze krysztal wygra wszystkie spotkania w sezonie. a jesli tak to jestes zalosny, i zapewniam cie ze jamcito wie wiecej o naszej okregowce niz ty a mieszka na drugim koncu polski

autor: ~anonim 2009-10-14 16:56:22

avatar kryształ już słabo grał z ostoją ale jeszcze wygrał

autor: ~anonim 2009-10-14 17:54:16

avatar skonczy sie dobra passa

autor: ~anonim 2009-10-14 18:00:40

avatar Chyba ta ich passa się nie skończy dopuki doputy sędziowie będą gwizdać takie karne jak  im gwiżdżą .tak jak w meczu z ostoją zawodnik tylko czekał żeby sie przewrócić po kontakcie z obrońcą(poprostu "zostawił nogę" żeby wymusić kontakt) i sędzia gwiznął oczywiście karnego jak zwykle zreszta .

autor: ~!i! 2009-10-14 19:20:44

avatar do ktoś: Ty chyba nie rozumiesz tekstu pisanego! nikt nie neguje że Kryształ jest liderem ale to że wygra wszystkie spotkania to można miedzy bajki włożyć. Zawsze jest słabszy dzień gorsza forma a przeciwnik wykorzystuje takie szanse. Jak dla mnie to właśnie w Werbkowicach będą świętować wygranie ligi ale na pewno nie będą mieli kompletu punktów.

autor: ~Łks 2009-10-14 21:47:21

avatar

będą swiętowac ale chyba dzień cukrownika  a to co grają to padlina  zobaczymy jak im wyjdzie z nami

autor: ~MLKS 2009-10-14 21:58:47

avatar Jesteś ostatnim, który może krytykować grę Kryształu. Wy ze swoimi 16 punktami i porażkach 3-0 z Wożuczynem, 4-0 Unią i  5-1 Turem  gracie za to rewelacyjnie. Poczekaj cwaniaku na Was też przyjdzie kolej.

autor: ~anonim 2009-10-14 22:35:47

avatar morda cioto hrubieszowska

autor: ~news 2009-10-15 17:25:02

avatar KORONA z Roztoczem w PP, dziś losowanie było

autor: ~poldek 2009-10-15 18:01:32

avatar  W dniu 15.10.2009 r. rozlosowano pary 1/2 Finału Pucharu Polski na szczeblu Okręgu Zamojskiego:BKS "Łada" Biłgoraj - GLKS "Spartakus" Szarowola ŁKS "Korona" Łaszczów - ASPN "Roztocze" SzczebrzeszynGospodarze spotkań wymienieni są na pierwszym miejscu.Mecze zostaną rozegrane na wiosnę przyszłego roku.