• autor: Ferensik, 2009-06-21 22:50

Zamojska klasa okręgowa

Mecz o prestiż dla Roztocza

Wyniki ostatniej kolejki zamojskiej "okręgówki” nie miały już wpływu na walkę o promocję do IV ligi. Tą zapewniło sobie już wcześniej Roztocze Szczebrzeszyn. Walka o życie toczyła się za to na dnie tabeli. Włókniarz Frampol nie wykorzystał ostatniej szansy i uległ Koronie.

Włókniarz, Unia i Orkan zasilą w nowym sezonie szeregi "A” klasy. Przed ostatnią kolejką szansę na uniknięcie spadku miał już tylko Włókniarz. W dodatku komplet punktów stracił Hetman Zamość, w przypadku zwycięstwa piłkarzy z Frampola to rezerwiści Hetmana znaleźliby się pod kreską. - Zwyczajnie daliśmy d... - nie kryli po spotkaniu podopieczni trenera Zenona Tchórzewskiego. Korona zaaplikowała im aż cztery bramki i odesłała do niższej ligi.

Boiska "A” klasy stoją również otworem przed hrubieszowską Unią. - Spadamy z wielkim żalem. Plany na przyszłość? Nie zagrzać długo miejsca w "A” klasie. Będziemy walczyć o awans od pierwszego spotkania i mam nadzieje, że uczynimy to skutecznie, a występy w tej klasie rozgrywkowej będą jedynie epizodem w naszej historii - podkreśla Andrzej Lizun, szkoleniowiec unitów i dodaje: Myślę, że utrzymamy cały zespół. Na studia wybierają się Kozicki i Bogatko, ale reszta chce u nas zostać - przyznaje trener Lizun.

Mecz mistrza ligi Roztocza z wicemistrzem Huczwą był ozdobą ostatniej kolejki. Dla obu jedenastek, które zacięcie rywalizowały o promocję, kończący sezon mecz miał większy ciężar gatunkowy. - Gramy o prestiż - zapowiadał trener Huczwy Jerzy Bojko.

Awans i prestiż zgarnęli szczebrzeszynianie, którzy ograli gości z Tyszowiec 2:1. Łupem bramklowym podzielili się Paweł Sawic, kapitan zespołu i Jacek Sowa. - Niestety nie popisał się arbiter, który pokazał naszemu kapitanowi niezrozumiałą czerwoną kartkę.

Bardzo chojnie szafował upomnieniami, nie wiem kim będziemy grać w pierwszym meczu IV ligi - narzekał Marek Pogódz, trener Roztocza. Czerwień zobaczył Paweł Sawic, w dodatku czwarta żółta kartka eliminuje z następnej gry Piotra Lipca.

Nie wiadomo również, kto poprowadzi Roztocze w IV lidze. - Ja nie mam czasu, okręgówka to co innego - mówi Marek Pogódź i dodaje: przedstawiłem kilku kandydatów. Między innymi Włodka Kwiatkowskiego - zdradza popularny "Gutek”. Na liście działaczy z Szczebrzeszyna znalazł się również Ireneusz Suchowierzch, opiekun Korony Łaszczów.

- Rzeczywiście, dostałem propozycję. Nie podjąłem jeszcze decyzji. Waham się, bo w Łaszczowie jest bardzo dobra atmosfera i niezłe warunki organizacyjne. Żal byłoby mi stąd odchodzić - przyznaje Ireneusz Suchowierzch.

Roztocze Szczebrzeszyn - Huczwa Tyszowce 2:1 (1:1)

Bramki: P. Sawic (18, z karnego) J. Sowa (88) - Mac (44).
Roztocze: Sobolewski - T. Bielec, Paweł Lipiec, P. Sawic, J. Sowa, Bździuch (46 D. Bielec), Szymczak, Piotr Lipec, Kuźma (46 Józefowski), Duda (80 Rugała), Sachadym (46 Świerczyński).
Huczwa: Bartoszyk - Czernoba, Anioł, Babiarz, Joniec, Maliszewski (80 Pełech), Walentyn, Leszczyńśki, Radecki, Paszkiewicz, Mac (70 Sobolewski).

autor: ~anonim 2009-06-21 23:18:09

avatar Zabrali Bojke teraz chcą Suchego :/ musimy walczyć o IV ligę w następnym sezonie aby Suchy chciał zostać.

autor: ~senior 2009-06-22 09:15:47

avatar Suchy zostanie nigdzie sie nie wybiera!

autor: ~anonim 2009-06-22 09:40:05

avatar pewnie że zostanie to że odejdzie napisala jakaś menda z tyszowiec po co miałby tam isć żeby sie skompromitować a wnastepnym sezonie to wam kilka żeczy wyjaśnimy czwaroligowcy niedoszli.

autor: ~anonim 2009-06-22 09:55:40

avatar anonim przeczytaj sobie  newsa zanim napiszesz coś o jakiejs mendzie z tyszowiec...

autor: ~podsumowanie 2009-06-22 21:52:31

avatar Barawo dla chlopakow pokazali prawdziwy charakter wszystkie transfery byly strzalem w dziesiatke przedewszystkim Polus ten koles jest niemozliwy ale gdyby nie pomocnicy to tez by tyle nie nastrzelal wiec wszystkim nalezy sie szacunek za gre mam nadzieje ze wszyscy zostana przede wszystkim Ci co nie dawno dolaczyli czyli Puzniaj Brytan ktory na poczatku gral kiszke ale pozniej gral naprawde dobrze no i Chwala ktory byl bardzo dobrym obronica malo kiedy popelnial bledy no i nasz mlodziutki bramkarz ktory na koniec pokazal ze nawet z powazna kontuzja reki bronil bardzo dobrze mecz z rostoczem mimo porazki byl podsumowaniem swietnej pracy Trenera wszyscy pilkarze bez wyjatku zasluguja na slowa uznania bo widac bylo ze starali sie jak mogli pozdro Viva Viva Viva Łks!!!

autor: ~anonim 2009-06-23 18:05:47