• autor: Ferensik, 2009-06-08 14:56

Zamojska klasa okręgowa

Roztocze wygrywa i jest coraz bliższe mety

Osiem długich tygodni czekali na zwycięstwo piłkarze rezerw Hetmana. Sztuka ta udała się po 793 min gry, a gola na wagę zwycięstwa zapewnił Konrad Kozioł.

Bez bicia rekordów obeszło się w Skierbieszowie, gdzie Ostoja nie zdołała urwać punktów Roztoczu. Podopieczni trenera Marka Pogódzia zgarnęli kolejny komplet punktów i już w następnej kolejce mogą ostatecznie rozstrzygnąć kwestię awansu do IV ligi.

To był horror - mówił po meczu trener Huczwy Jerzy Bojko. Przez większą część spotkania Echo cieszyło się z prowadzenia. Gospodarze obudzili się dopiero w końcówce meczu, ale zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoja korzyść.

Równie emocjonująco wygląda rywalizacja w dole tabeli. Nie zabrakło niespodzianki, bo za taką należy uznać zwycięstwo Cosmosu w Tarnogrodzie. W bezpośrednim meczu zespołów broniących się przed spadkiem Unia zremisowała 3:3 z Włókniarzem i spadłą na przedostatnią lokatę. - Ten remis nic nam nie daje. Do końca rozgrywek musimy wygrać wszystko. Wierzę, że się utrzymamy - mówi trener hrubieszowian Andrzej Lizun.

Ostoja Skierbieszów - Roztocze Szczebrzeszyn 1:3 (1:2)
Bramki: Bulak (30) - Piotr Lipiec (14 i 22 ), Świerczyński (55).
Ostoja: Szczepanik - Kiszczak, Kierepka, Hamerla, Kowalski (20 Budzyński), Bojko, Gałka, Malec, Pieczykolan, Bulak, Michoński.
Roztocze: Sobolewsk - Wachowicz, Paweł Lipiec (46 Bielec), Józefowski, P. Sawic, Bielec (80 Ł. Sawic), Duda, Szymczak, Antoszek, Świerczyński (70 Bździuch), Piotr Lipiec (82 Sachadym).

Orkan Bełżec - Korona Łaszczów 1:2 (0:0)
Bramki: Świderek (76) - Borowiak (50), Późniak (80).
Orkan: M. Cywka - Lipka, Krupa, T. Cywka, Świderek, Zalewski (78 Rogala), Szuwara, Miszczyszyn, Lewko, Jurczak, Cieślik.
Korona: Pępiak - Borowiec (55 Jaremko), Gmoch, Chwała, Kuźniarski, Łagowski( 83 Umer), Martyniuk, Knap (70 Ferens), Borowiak, Późniak, Chucik.

Unia Hrubieszów - Włókniarz Frampol 3:3 (2:1)
Bramki: Bogatko (20, z karnego), Wysocki (28), Ślązak (85) - Iwanowicz (1), Kawęcki (50, z karnego), Litwin (52).
Unia: Kozicki - Trześniewski (55 Barszczewski), Wysocki, Ślązak, Baran, Bogatko, Wlaź, Otręba (46 Doroszuk), Wierzbicki (70 Bednarek), J. Hasiak, G. Hasiak.
Włókniarz: Stadnicki - Książek, Kawęcki, Litwin, Myszak, Iwanowicz, Dycha (84 Kosonoga), Dyjach (87 Wójcik), Swatowski, Lipiński, Papież (72 Małek).

Omega Stary Zamość - Nord 98 Wysokie 1:2 (0:1)
Bramki: Santos (75) - Jakubczak (12), Flis (64).
Omega: Toczek - Maziarczyk (46 Majkut, 70 Mazur), Lewandowski, Mikulski, Denis, Duda, Irla, Chadaj, Tchórz, Santos, Perin.
Nord: A. Zdunek - Kapłon (84 Szałacha), Popik, Polanowski, Jakubczak, Winkowski, Goździuk, Flis (89 Kłoczek), Kaszuba, Naczas (81 Filipowicz), Adamczuk.

Olimpiakos Tarnogród - Cosmos Józefów 0:1 (0:1)
Bramki: Z. Gontarz (32).
Olimpiakos: Goch - Czerw, Bielak, Granda, Grelak, Baran (46 Tarnowski), Dołęcki, Jasielski, Wojda, Rozwadowski, T. Mazurek (60 Bździuch).
Cosmos: Kiecana - P. Późniak (89 Momot), K. Gontarz, Jaworowski, J. Późniak, Piechnik, Bury, Przybysławski, Syty (90 Dołęcki), Z. Gontarz, Nowak (70 Kostrubiec).

Sparta Wożuczyn - Hetman II Zamość 0:1 (0:0)
Bramka: Kozioł (73).
Sparta: Wójtowicz - Pachla, Gozdek, Sak, Korzeń, Gontarz (66 Leja), M. Antoniuk, Bilewicz, Olszewski, Maliszewski, K. Antoniuk.
Hetman: Baranowski - Ulanowski, Burak, Rysak, Suski, Markiewicz, Rymarz, Juras, Krawiec, Kozioł, Wybranowski (85 Kasprzak).

Huczwa Tyszowce - Echo Zawada 2:1 (0:1)
Bramki: Muda (82), Paszkiewicz (88) - Blonka (37).
Huczwa: Bartoszyk - Czernoba (80 Sobolewski), Anioł, Babiarz (46 Pełech), Joniec, Maliszewski (75 Radecki), Walentyn, Leszczyński (70 Muda), Koszałka, Paszkiewicz, Mac.
Echo: Rymarz - Kwiatkowski, Kędra, Winiarski, Duda, S. Waga, Burcon, Garbaty (75 Nalepko), Matwij, Blonka, D. Waga.

Kryształ Werbkowice - Victoria Łukowa/Chmielek 2:0 (1:0)
Bramki: Grula (27), Juszczuk (54).
Kryształ: Suchodolski - Krupa, Juszczuk, Wyszyński, Kaczoruk, Szczyrba, Łyko, Mariusz Musiał, Reszczyński, Hadło, Grula.
Victoria: Borowski - Góra, Jonak, Szostak, Olszewski, Paluch, Kozyra, Wojtowicz, Siembida, Rymarz, Goch.

zródło:dziennikwschodni.pl