Aktualności

Prasa

• autor: KroliK, 2008-10-15 19:45

AWANTURA W WOŻUCZYNIE

Ci,którzy myśleli, że mecz z ostatnim w tabeli Cosmosem będzie dla Spartyprzysłowiowym spacerkiem, bardzo się mylili. Gospodarze mieli ogromnekłopoty z pokonaniem zespołu z Józefowa, zwycięską bramkę zdobyli już wdoliczonym czasie gry.

Sparta Wożuczyn – Cosmos Józefów 2:1 (1:1)

Sparta - Cosmos 2:1 (1:1).
Bramki
: K. Mroczka 27', Gozdek 90+5' (z karnego) - Bury 31'.
Żółte kartki: Pachla, Krawczyk, Czerwiński - M. Późniak, Gargol, Syty, Bury.
Czerwona kartka: Gargol (65' za drugą żółtą).
Sędziował:
Tomasz Ostrowski.
Widzów
: 200.
Sparta
:Olszewski - Gozdek, Pachla, Krawczyk, Czerwiński - Gontarz, M.Antoniuk, Sak (46' Gałan), K. Mroczka - K. Antoniuk, Maliszewski.
Cosmos
: K. Gontarz - M. Późniak, Gargol, Syty- Nędzyński, Przybysławski, Nowak (85' Kostrubiec), Król, Jaworski - Dołęski, Bury.

Mecznie mógł zachwycić kibiców, którzy w niedzielę wybrali się na stadionSparty. Zawiedli zwłaszcza gospodarze, którzy grali bez pomysłu, czegoefektem było mało sytuacji podbramkowych. W pierwszej połowie lepiejprezentowali się goście. Gola strzelili jednak najpierw zawodnicySparty - w 27. min K. Mroczka uprzedził wybiegającego z bramki bramkarza i strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Goście wyrównali cztery minuty później za sprawą Burego, który pokonał bramkarza strzałem z rzutu wolnego z 25 metrów. W 38. min goście powinni prowadzić, jednak nieatakowany przez nikogo Król uderzał zbyt lekko z 16 m i bramkarz obronił. Po przerwie przewagę uzyskała Sparta. Dominacja gospodarzy uwidoczniła się po 65 min meczu, kiedy to boisko za drugą żółtą kartkę musiał opuścić Gargol. Końcówka meczu przyniosła ogromne emocje. Sędzia przedłużył mecz o 5 min. Po upływie przedłużonego czasu działacze drużyny gości głośno domagali się zakończenia zawodów. I w tym momencie doszło do starcia w polu karnym, po którym na murawę upadł Maliszewski. Arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy, który na gola zamienił Gozdek. Chwię później mecz się zakończył a na murawie moglismy oglądać krótkie pojedynki bokserskie. Walczyli miejscowi kibice z mocno niezadowolonymi z decyzji arbitra działaczami i piłkarzami Cosmosu. Awanturujących się mężczyzn nie miał kto uspokoić, bo na stadionie nie było policji.