Zapowiedź meczu POLSKI

Niemcy-Polska

Niedziela 8 czerwca
godzina 20.45
Spotkanie Polski z Niemcami wzbudza spore emocje wśród kibiców ipiłkarzy obydwu zespołów. Wojna psychologiczna trwała od kilku tygodni.O wymianie "uprzejmości" w mediach przypominać nie trzeba.Dowiedzieliśmy się m. in., że Polacy to złodzieje, a Niemcy sąszesnaście razy mniej inteligentni od biało-czerwonych. W niedzielę o20:45 wszystkie spekulacje przestaną się liczyć. Na stadionie wKlagenfurcie rozpocznie się prawdziwa walka.

Trzeba sobie uświadomić fakt, że faworytem pojedynku są podopieczni Joachima Loewa.Należy jednak pamiętać, że Niemcy słyną z tego, iż w trakcie turniejurozkręcają się powoli. Dużo lepiej jest grać z nimi w pierwszym meczugrupowym niż np. w pojedynku decydującym o awansie do ćwierćfinału.

- Na razie koncentrujemy się tylko na meczu z Niemcami. O niczym innym nie myślimy - kilka dni temu powiedział bramkarz reprezentacji Polski Artur Boruc. - Na pewno nasi rywale niczym nas nie zaskoczą. Oglądaliśmy ich mecze i wiemy na co ich stać - dodaje podstawowy golkiper reprezentacji Polski.

Niemcy są pewni swego. - Wiemy jak grają biało - czerwoni.Uważam jednak, że moja drużyna jest na tyle mocna, że będzie potrafiłanarzucić własne tempo gry - stwierdził szkoleniowiec Niemców Joachim Loew. - Na boisko wyjdziemy pewni siebie i z wiarą w to, co chcemy osiągnąć - zakończył szkoleniowiec.

Dla Polski spotkanie z Niemcami będzie pierwszym występem naMistrzostwach Europy. Biało - czerwoni silną drużynę mieli m.in. w 1976roku, ale na turniej w Jugosławii zakwalifikować się nie zdołali.

Z kolei Niemcy, trzykrotni mistrzowie Europy, nie wygrali na Euromeczu od 30 czerwca 1996 roku, gdy w finale turnieju rozgrywanego wAnglii pokonali na stadionie Wembley Czechów 2:1.

W zespole trzykrotnych Mistrzów Europy wszyscy piłkarze są gotowi do gry. Podobnie jest w kadrze Leo Beenhakkera. Przypomnijmy, że tuż przed rozpoczęciem Euro 2008 z udziału w turnieju z powodu kontuzji zostali wykluczeni Jakub Błaszczykowski oraz Tomasz Kuszczak. Dwójka kadrowiczów została zastąpiona przez Łukasza Piszczka i Wojciecha Kowalewskiego.

Polska - Niemcy / nd 08.06.2008 godz. 20:45

Przewidywane składy:

Polska: Boruc - Wasilewski, Bąk, Żewłakow, Golański - Łobodziński, Dudka, Lewandowski, Krzynówek, Smolarek - Żurawski.

Niemcy: Lehman - Friedrich, Mertesacker, Metzelder, Lahm - Hitzlsperger, Frings, Ballack, Schweinsteiger - Gomez, Klose.

Sędzia: Tom Henning Ovrebo (Norwegia).

Źródło: http://www.sportowefakty.pl

autor: ~anonim 2008-06-08 10:35:28

avatar Do BOJU !!! :)

autor: Kajan90 2008-06-08 11:57:33