• autor: KroliK, 2008-05-29 00:00
         FINAŁ PUCHARU POLSKI

ŁADA - HETMAN

PRZERWANY!!!!

Sędzia Michał Woś po 28 minutach spotkania przerwał mecz przy stanie 1:0 dla Łady Biłgoraj...
Po 28 minutach, przy stanie1:0 dla gospodarzy, sędziowieprzerwali finałowy meczPucharu Polski okręguzamojskiego, w którym spotkałysię biłgorajska Łada izamojski Hetman. Była to drugai jak się okazało decydująca odalszych losach meczu przerwaspowodowana wtargnięciemkibiców na murawę boiska.Jako pierwsi demonstracjęsiły, choć raczej trzebapowiedzieć głupoty pokazalikibice gospodarzy. Kilkanaścieminut po rozpoczęciu meczuwtargnęli na murawę boiskaprowokując do działań kibicówprzyjezdnych. Tym razem drugastrona nie odpowiedziała, zato do akcji wkroczyła policjai po kilku minutach sytuacjazostała opanowana.Mecz został wznowiony, jak sięokazało nie na długo.W 28 minucie na murawę podsektor gospodarzy wtargnęłodwóch kibiców Hetmana.Otoczeni kordonem policjikibice Łady tym razempozostali na miejscach.Ruch zaczął się jednak wsektorze kibiców Hetmana.Kiedy wydawało się, że meczzostanie wznowiony, bowiemmurawę opuścili kibice, służbyporządkowe użyły gazu. I wtedysię zaczęło. Kibice wybiegli zsektora i doszło do walki zpołączonymi siłami policji iochrony.Gazem zostali potraktowani teżbędący w pobliżu trenerzy orazrezerwowi piłkarze Hetmana.Po 15 minutach sytuacjazostała opanowana, alesędziowie meczu nie wznowili.Dziś ma zapaść decyzja odalszych losach finału, czymecz zostanie rozegranyponownie, czy zostanieprzyznany walkower i dlakogo.Podsumowując wydarzenia wBiłgoraju nie trudno wysnućwnioski, że mecz został źlezabezpieczony. Jak możnadopuścić, aby na meczupodwyższonego ryzyka kibicegospodarzy mogli dowolnieporuszać się po trybunach i tow kominiarkach! Dlaczegosektor gospodarzy nie był odsamego początku otoczonykordonem ochrony bądź policji,a dopiero po wtargnięciu namurawę.Jak można było dopuścić dotego, by kibice przyjezdnizajęli miejsca na otwartejtrybunie, gdzie obok byłapusta "klatka".Kibiców Hetmana nie było dużo,może jakieś 70-80 osób. Bylipilnowani przezkilkudziesięciu policjantów iochroniarzy, a mimo to doszłodo zamieszek.Wracając do meczu...W 19 minucie gospodarze objęliprowadzenie. Z prawej stronywszedł w pole karne TomaszSebastianiuk i strzałem wdługi róg pokonał JakubaSkrzypca.Ten sam zawodnik już po dwóchminutach musiał opuścićboisko. Został ukarany drugążółtą, a w konsekwencjiczerwona kartką.Pierwszą dostał za faul, drugąza uniemożliwienie wznowieniagry po rzucie wolnympodyktowanym dla Hetmana.Z minutę na minutę Hetman sięrozkręcał. Większość akcjiszła skrzydłami, piłki odRafała Turczyna i Kamila Sawabyły kierowane do DariuszaOsucha. "Osa"kilkakrotnie dochodził dopozycji strzeleckich. Bramkawisiała w powietrzu. I na tymmecz został zakończony.

Hetman rozpoczął w ustawieniu:Skrzypiec - Sowa, Tomasik,Wolański, Chałas - Sawa,Bartos, Kiema, Turczyn -Osuch, Onyekachi

Skład Łady: Paczos - Farotimi,Grzegorczyk, Skrzypek, Sawczuk- Suski, Chomicz, Poleszak,Sebastianiuk - Zarczuk,SadowskiCzerwona kartka: TomaszSebastianiuk (21 min., drugażółta)

Sędzia główny: Michał Woś(ZOZPN)

źródło:hetman.zamosc.pl/nowa