• autor: KroliK, 2015-08-28 20:27

Grom Różaniec dotąd gromił, aż sam trafił na pogromcę, którym okazał się krasnobrodzki Igros. Podopieczni trenera Kuczyńskiego rozpoczęli ten sezon od dwóch porażek i mało kto przewidywał, że smak zwycięstwa będzie aż tak słodki, bo niespodziewany. Wygrana na boisku w Różańcu z wyśmienicie grającym Gromem można zaliczyć do kategorii sensacji, chociaż oczekiwano, że Igros zacznie wreszcie grać na miarę swoich faktycznych możliwości. I zaczął. W Krasnobrodzie święto i oczekiwanie na dalsze sukcesy. W Różańcu natomiast sprawa zostanie potraktowana jako zwykły wypadek przy pracy i porażka nie będzie zbyt długo rozpatrywana, gdyż to jeszcze nie tragedia, a jedynie kubeł zimnej wody na rozpalone głowy kibiców, którzy widzieli już swój zespół w IV lidze. Tak łatwo o awans nie będzie.

Zadziwia Pogoń 96 Łaszczówka, która po gładkim zwycięstwie (5:0) z Włókniarzem Frampol objęła przodownictwo w ligowej tabeli. Po ubiegłorocznej rundzie jesiennej Pogoni wróżono raczej spadek z ligi, jednak poczynione roszady personalne sprawiły, że drużyna odrodziła się prezentując wiosną futbol na wyśmienitym poziomie. Teraz piłkarze z Łaszczówki nadal odnoszą sukcesy i nadają ton rozgrywkom.

Komplet punktów zgromadziło także Roztocze Szczebrzeszyn. W trzeciej kolejce piłkarze tego zespołu zmierzyli się z Koroną Łaszczów, która sezon rozpoczęła od imponującej (7:1) wygranej z Ostoją Skierbieszów. W Szczebrzeszynie wygrali (3:1) gospodarze dzięki dwóm bramkom Pawła Lipca i golu Przemysława Gałki. Honorowe trafienie dla Korony zanotował Sebastian Brytan. Na murawie napracował się sędzia spotkania pięciokrotnie upominając żółtą kartką piłkarzy gości i trzykrotnie graczy gospodarzy. Było gorąco.

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy także Victoria Łukowa/Chmielek, której ofiarą padł tym razem Sokół Zwierzyniec. Gładkie 3:0 dla gospodarzy potwierdziło, że są oni „na fali”, zaś pogrążyło zespół gości, który nie zdobył jeszcze w tych rozgrywkach ani jednego punktu. Sokół na razie nie lata.

Łada 1945 Biłgoraj udała się po ligowe punkty do Józefowi na mecz z Cosmosem. Beniaminek ma zaległy mecz z Koroną Łaszczów i jeden punkt zdobyty w Lubyczy Królewskiej. W starciu z niedawnym IV-ligowcem większych szans nie miał i mecz zakończył się wygraną (2:5) zespołu gości. Tym samym Łada uczestniczy w grze o najwyższą stawkę.

Inny ex-czwartoligowiec Omega Stary Zamość grał także na wyjeździe z beniaminkiem z Bełżca. Orkan doznał już smaku zwycięstwa w inauguracyjnym meczu z Sokołem Zwierzyniec, lecz później przegrał we Frampolu. Piłkarze Omegi także okazali się za mocni i Orkan zszedł z boiska pokonany (1:3). Los beniaminków, szczególnie w początkowej fazie rozgrywek, nie jest łatwy.

Huczwa Tyszowce, goszcząc także pozostająca po dwóch kolejkach bez punktu, Olimpię Miączyn miała okazję przekonać swoich kibiców, że kryzys zespołu jest już przeszłością. Nie przekonała, gdyż remis (3:3) cieszy jedynie przyjezdnych, tym bardziej, że po 35 minutach meczu przegrywali aż 3:0. Widać zatem, że fatalny start Huczwy w tegorocznych rozgrywkach ma głębsze podłoże. To już jednak zmartwienie trenera tej drużyny.

Mecz w Skierbieszowie z Granicą Lubycza Królewska został odwołany.

Na razie przebieg rywalizacji w zamojskiej grupie V ligi jest interesujący, z czego cieszą się głównie sympatycy piłki nożnej. Brak zdecydowanego faworyta, ekipy wyraźnie dominującej nad pozostałymi sprawia, że poszczególne mecze stają się interesujące. A o to właśnie chodzi. Potrzeba jeszcze kilka kolejek, by można było pokusić się o sformułowanie wstępnych wniosków, lecz piłkarska jesień zapowiada się jako interesująca. I oby tak było.