Zapowiedź kolejki

• autor: KroliK, 2015-08-20 08:36

Zapowiedź 2 kolejki

Zamojskiej Klasy Okręgowej

Pierwsza ligowa kolejka zamojskiej ligi okręgowej sypnęła kilkoma niespodziankami i nie można wykluczyć, że sytuacja może się powtórzyć. To sprawia, że dla kibiców rozgrywki stają się atrakcyjniejsze ze względu na swoją nieprzewidywalność. Tak będzie jeszcze przez parę kolejek, do czasu ustabilizowania się gry, ujawnienia faktycznych możliwości poszczególnych drużyn. W tym okresie przewidywanie wyników jest szczególnie trudne. Jednak spróbujmy.

Łada Biłgoraj – Huczwa Tyszowce.

Kierownictwo Łady postawiło zapewne swojemu zespołowi powrót do IV ligi. Wprawdzie inauguracyjny remis w Lubyczy Królewskiej nie satysfakcjonuje przyjezdnych, ale nie świadczy o ich słabości. Pierwsze koty za płoty. Huczwa przegrała natomiast z kretesem w Różańcu, ale Grom i tym razem zgłasza swoją kandydaturę do awansu. Wszystko przemawia zatem za wygraną gospodarzy.

Olimpia Miączyn – Grom Różaniec

Olimpia zechce zapomnieć o porażce sprzed tygodnia z silną Victorią Łukowa/Chmielek. Zadanie nie będzie jednak łatwe, gdyż przyjdzie zmierzyć się z pogromcą mocnej Huczwy Tyszowce i pierwszym liderem rozgrywek aspirującym do końcowego sukcesu w rozgrywkach. Zapowiada się ciekawie, chociaż faworytem wydaje się być zespół przyjezdnych.

Nasz typ: 2.

Igros Krasnobród – Victoria Łukowa/Chmielek

Igros, pod wodzą nowego trenera, rozpoczął ten sezon od porażki w Łaszczówce. Jest zespołem na tyle mocnym, że wygrana z Victorią leży w zasięgu jego możliwości. Jednak przyjezdni od kilku sezonów nadają ton rozgrywkom i nie zechcą pozbyć się tej roli, o czym świadczy wygrana na inaugurację z Olimpią Miączyn. Na boisku w Krasnobrodzie nudno raczej nie będzie.

Nasz typ: x.

Sokół Zwierzyniec – Pogoń 96 Łaszczówka

Przegraną Sokoła w Bełżcu z tamtejszym beniaminkiem można zaliczyć do sporej niespodzianki, ale nie rozstrzyga kwestii siły gospodarzy, czy też słabości ich bardziej doświadczonych rywali. W roli egzaminatora wystąpią natomiast przyjezdni z Łaszczówki, którzy po zwycięstwie nad solidnym Igrosem zechcą tę passę kontynuować.

Nasz typ: x.

Włókniarz Frampol – Orkan Bełżec

Starcie zespołów, które nie należą do ligowych potęg. Gospodarze tydzień temu wyraźnie przegrali w Szczebrzeszynie, ale tam przegrywają też mocniejsi. Beniaminek z Bełżca zaznał już smaku zwycięstwa w V lidze i być może marzy o powtórzeniu tych doznań. Łatwo jednak nie będzie.

Omega Stary Zamość – Roztocze Szczebrzeszyn

Chyba najciekawszy zestaw par. Omega, podobnie jak biłgorajska Łada, zechce wygrać rywalizację i wrócić do IV ligi. Zwycięstwo na wyjeździe z Ostoją Skierbieszów zdaje się te aspiracje potwierdzać. Jednak i w Szczebrzeszynie nie zaginęła tęsknota za grą w wyższej klasie i dlatego spotkanie zapowiada jako wyjątkowo atrakcyjne.

Korona Łaszczów – Ostoja Skierbieszów

Podopieczni trenera Mariana Cisło tydzień temu nie grali z powodu choroby zawodników drużyny przeciwnej (Cosmos Józefów). Zdobycie pucharu Starosty Powiatu Tomaszowskiego wskazuje, że drużyna nie próżnowała i jest w miarę dobrze przygotowana do gry. Będzie okazja sprawdzić stan przygotowania w meczu z solidnym dotąd zespołem.

Granica Lubycza Królewska – Cosmos Józefów

Starcie ligowych beniaminków. Granica zremisowała z Ładą Biłgoraj i teraz zechce swoim kibicom pokazać umiejętność zwyciężania. Jest to całkiem możliwe, gdyż Cosmos pauzował z powodu choroby zawodników, którzy mogą jeszcze odczuwać skutki niedyspozycji.