Zapowiedź kolejki

• autor: KroliK, 2015-05-01 09:05

Zapowiedź 22 kolejki

Zamojskiej Klasy Okręgowej

Wprawdzie uroczystych pochodów pierwszomajowych od dawna już nie ma i samo dawne „Święto ludu pracującego miast i wsi” jest już zapomniane to czerwona kalendarzowa w tym dniu kartka cieszy, bo dzięki niej mamy trzydniowy wypoczynek. Nie świętują jednak piłkarze i chcą meczami urozmaicić nasz wolny od pracy czas. A wybrać się na stadiony będzie warto.

Sparta Łabunie – Ostoja Skierbieszów

Gospodarzom coraz bardziej zagraża widmo spadku i w zasadzie by uniknąć tego przykrego losu Sparta musiałaby pozostałe mecze grać lepiej niż potrafi. Goście są natomiast typową drużyną środka: gra poprawnie, ale nie błyszczy. Sparta nie musi tego meczu przegrać, ale do tego potrzebuje wykazania wyjątkowej determinacji i woli walki.

Gryf Gmina Zamość – Włókniarz Frampol

Gryf w ostatniej kolejce stawił Ostoi opór, ale mecz przegrał. Kolejna przegrana zepchnie ten zespół w prawdziwą otchłań i sprawi, że szanse na uratowanie się przed spadkiem staną się iluzoryczne. Goście zapewne przegrać nie zechcą i zapowiada się na całkiem ciekawą konfrontację.

Pogoń 96 Łaszczówka – Olimpia Miączyn

Pogoń przegrała ostatnio we Frampolu, ale jej postawa w rundzie wiosennej mile zaskoczyła sympatyków tej drużyny. Teraz nadarza się okazja, by przekonać kibiców, że wypadek przy pracy może się wydarzyć każdemu i wszystkiego wygrywać się nie da. Starcia zespołów sąsiadujących w tabeli, o podobnej sile trzymają zwykle w napięciu, lecz gospodarze mają atut własnego boiska i to może zdecydować o ostatecznym rezultacie.

Unia Hrubieszów – Gryf Różaniec

Prawdziwa piłkarska uczta, na która wybiera się ponoć pół Hrubieszowa. Praktycznie rzecz biorąc będzie to jednak walka o honor, bo kwestia awansu została już rozstrzygnięta. Gryf stać na zaprezentowanie w Hrubieszowie wszystkich swoich atutów i nawiązanie z liderem na jego terenie równorzędnej walki. Jednak Unia zechce wykorzystać okazję i udowodnić kibicom, że jest niekwestionowanym liderem rozgrywek.

Nasz typ: 1.

Igros Krasnobród – Orion Dereźnia (Dereźnia Solska)

Postawa drużyny gości w rundzie rewanżowej zaskoczyła wszystkich, czego dowodem jest ostatnia wygrana z mocną Huczwą Tyszowce i wcześniejsze remisy z zespołami stanowiącymi czołówkę tabeli. Taka postawa budzi tylko szacunek. Jednak konfrontacja z Igrosem to nie przelewki i krasnobrodzianie postawią Orionowi poprzeczkę na dużej wysokości, którą trudno będzie przeskoczyć.

Huczwa Tyszowce – Roztocze Szczebrzeszyn

Mecz nr 2 tej kolejki. Huczwa niespodziewanie uległa w Dereźni Solskiej broniącemu się przed spadkiem Orionowi i teraz musi zrehabilitować się w oczach swoich sympatyków. Na przeszkodzie w realizacji tego celu stoi szczebrzeszyńskie Roztocze, które w ostatniej kolejce rozbiło w proch mocniejszą od Huczwy Koronę Łaszczów. Będzie ciekawie.

Nasz typ: x.

Korona Łaszczów – Sparta Wożuczyn.

Pod wodzą nowego szkoleniowca Korona zechce choć częściowo odzyskać zaufanie swoich kibiców po serii kompromitujących porażek. Trener Marian Cisło zna swój fach jak mało kto i zechce już na inaugurację swojej współpracy z nowym klubem udowodnić, że decyzja zarządu Korony była trafna. Wydaje się przy tym, że problemem Korony nie jest zmiana koncepcji gry, lecz zmiana mentalności zawodników. Uporządkowania wymagają głowy piłkarzy, a nie ich styl gry, bo grać potrafią. Chociaż to derby i wszystko może się wydarzyć to jednak zdecydowanym faworytem są gospodarze.

Victoria Łukowa/Chmielek – Sokół Zwierzyniec

Gospodarze już od początku rozgrywek dowiedli, że grają solidny, na wysokim poziomie futbol i ich wysoka pozycja w tabeli rozgrywek nie jest dziełem przypadku. Sokół lata natomiast na różnych wysokościach i po wygranej w Szczebrzeszynie potrafi tydzień później przegrać u siebie z zespołem zamykającym ligową stawkę. Solidność przemawia za wygraną gospodarzy.

autor: ~... 2015-05-01 15:00:22

avatar Grom a nie Gryf, juz kolejny raz popelniasz ten sam blad, no chyba ze specjalnie

autor: ~anonim 2015-05-01 19:25:35

avatar Napewno specjalnie,nie lubią was w Łaszczowie,pewnie za te 6-1!!!

autor: ~... 2015-05-01 20:33:09

avatar i poprzednie 5-0 wczesniej 4-0 i jeszcze wczesniej 3-0 :D