• autor: KroliK, 2015-04-22 10:50

Niespodziewanych rozstrzygnięć było w tej kolejce bez liku. W zasadzie to jedynie lider nie sprawił zawodu i bez najmniejszego trudu wygrał kolejne spotkanie, tym razem z Włókniarzem Frampol (5:0). Innego rozstrzygnięcia nikt się nie spodziewał. Pozostałe mecze zakończyły się, w większym lub mniejszym stopniu, rezultatami wywołującymi zaskoczenie.

Do Miączyna wybrał się będący wiosna na fali Igros Krasnobród. Po efektownych zwycięstwach krasnobrodzian nad Ostoją Skierbieszów i Włókniarzem Frampol wydawało się, że i z tej konfrontacji podopieczni trenera Jacka Paszkiewicza wyjdą obronną ręką. Stało się jednak inaczej i piłkarze Igrosu wrócili do domu na tarczy. To był jednak dopiero początek niespodzianek.

W Łabuniach odbył się mecz z kategorii o 6 punktów, gdyż walczyły ze sobą dwa zespoły zagrożone spadkiem: miejscowa Sparta podejmowała sąsiadującego w tabeli Gryfa Stary Zamość. Choć atut własnego boiska preferował gospodarzy to nie został przez nich wykorzystany. Miejscowi przegrali ten mecz nadzwyczaj gładko (0:3) i spadli na przedostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Pogoń 96 Łaszczówka po udanym początku rundy wiosennej zdołała już wydobyć się na dobre ze strefy spadkowej, ale jej mecz z mocną Ostoja Skierbieszów zapowiadał spore emocje. Tymczasem sympatycy gospodarzy obejrzeli jednostronne widowisko, w którym ich ulubieńcy nie dali przyjezdnym żadnych szans zwyciężając ich 6:1. Jeśli do tego dodamy, że trzy dni wcześniej Ostoja przegrała swój zaległy mecz z Igrosem 5:0 to smutek kibiców w Skierbieszowie staje się całkowicie zrozumiały.

W najciekawszym spotkaniu kolejki Huczwa Tyszowce gościła mocny w tym sezonie Grom Różaniec. Gospodarze, pomni klęski doznanej tydzień temu przez Koronę Łaszczów, znali rodzaj zagrożenia, lecz nie ustrzegło to ich od przegranej. Wprawdzie Huczwa strzeliła dwie bramki, ale goście okazali się skuteczniejsi i wyjechali z Tyszowiec z kompletem punktów. Solidność wicelidera znowu zatriumfowała.

Wszyscy oczekiwali, że podrażniona klęską w Różańcu Korona Łaszczów nie da szans broniącemu się przed spadkiem Orionowi Derenia (Derenia Solska). Po raz kolejny okazało się, że piłka nożna jest grą nieprzewidywalną i gospodarze niespodziewanie stracili na swoim terenie dwa punkty. Los walki o miejsce na podium nie został jeszcze rozstrzygnięty, ale lekkomyślna strata punktów nie da się logicznie wytłumaczyć.

A co dopiero mówić o tym, co stało się w Zwierzyńcu? W poprzedniej kolejce Sokół zdobył niespodziewanie komplet punktów na gorącym terenie w Szczebrzeszynie i nikt o zdrowych zmysłach nie przypuszczał, że gospodarze mogą u siebie przegrać ze Spartą Wożuczyn, która komplet punktów zdobyła 16 sierpnia ubiegłego roku, a później poniosła już same porażki. Jednak w piłce nożnej wszystko jest możliwe i faworyzowany Sokół mecz sensacyjnie przegrał.

Także oczekiwano, że krocząca od sukcesu do sukcesu Victoria Łukowa/Chmielek nie ulegnie przyjezdnym ze Szczebrzeszyna. Wprawdzie Roztocze należy do drużyn nadających ton rozgrywkom, ale faworytem meczu z Victorią nie było. Tymczasem zespół gości wykorzystał niedyspozycję gospodarzy i zwyciężył. Nie jest to może rezultat zaliczany do sensacji, ale niespodziewany.

Takie właśnie ligowe kolejki urozmaicają przebieg rozgrywek, sprawiają, że nie są one monotonne, przewidywalne. Należy mieć jedynie nadzieję, że ta tendencja nie zaniknie i jeszcze niejedno spotkanie zakończy się wynikiem trudnym do przewidzenia. To wszystko sprawi, że futbol nadal będzie dyscypliną atrakcyjną.