Zapowiedź kolejki

• autor: KroliK, 2015-03-20 15:17

Zapowiedź 16 kolejki

Zamojskiej Klasy Okręgowej

Jedna wielka niewiadoma. Po niezwykle skąpych informacja o stanie przygotowań poszczególnych zespołów do wiosennej rundy rozgrywek typowanie wyników spotkań przypomina w większości raczej wróżenie z fusów niż rzeczową analizę szans. Jednak próbujmy.

Olimpia Miączyn – Sokół Zwierzyniec

Starcie sąsiadów z ligowej tabeli. Goście jadą zapewne z pragnieniem pomszczenia jesiennej przegranej na własnym boisku. Skoro Olimpii udało się wygrać w Zwierzyńcu to Sokołowi może udać się wygrana w Miączynie. Pewna logika w tym jest, ale z realizacją zamiaru nie będzie łatwo.

Nasz typ: x.

Sparta Łabunie – Unia Hrubieszów

Kandydat do spadku zmierzy się z pewniakiem do awansu. Rezultat może być tylko jeden nawet przyjmując, że piłka jest okrągła, a bramki są dwie. Nie ma cudów, tym bardziej, że gospodarze ledwo przeżyli kryzys organizacyjny, natomiast gościom wiedzie się dobrze i zimą dokonali dalszych wzmocnień.

Nasz typ: 2.

Igros Krasnobród – Pogoń 96 Łaszczówka

Wprawdzie w Igrosie nastąpiło personalne „trzęsienie ziemi”, ale wydaje się, że brak Bilali zbytnio nie osłabi siły gospodarzy. Przeciwnik natomiast otwiera strefę spadkową i zapewne zechce szukać szansy na zdobycie punktów w każdym meczu. Wydaje się jednak, że na stadionie w Krasnobrodzie goście potrzebnych im punktów jednak nie znajdą.

Huczwa Tyszowce – Gryf Gmina Zamość

Gospodarze zdobyli dotąd w rozgrywkach prawie dwa razy więcej punktów niż zespół gości. Sądząc po rezultatach meczów sparingowych Huczwa jest właściwie przygotowana do rundy rewanżowej i niewykluczone, że powtórzy wynik z wrześniowej inauguracji tego sezonu.

Korona Łaszczów – Ostoja Skierbieszów

Korona przypomina kandydatkę na prezydenta RP Małgorzatę Ogórek; nie że taka ładna, ale równie małomówna i nic nie wiemy o stanie przygotowań tej drużyny do rundy rewanżowej. Nadzieja kibiców w tym, że Korona zawsze grała lepiej wiosną i nie zechce dać gościom okazji do rewanżu za ich jesienną porażkę w Skierbieszowie.

Viktoria Łukowa/Chmielek – Włókniarz Frampol

Jesienią na inaugurację rozgrywek Włókniarz przegrał u siebie z Victorią płacąc tzw. frycowe. Wraz z upływem czasu beniaminek z Frampola krzepł i od strefy spadkowej dzieli go bezpieczny na razie dystans 6 punktów. Trzeba jednak być ostrożnym i takiego dorobku szybko nie zaprzepaścić. Z Victorią strata kompletu punktów jest jednak prawdopodobna.

Sparta Wożuczyn – Grom Różaniec

Uratowana spod organizacyjnego topora Sparta gości wicelidera ligowej tabeli. Różnica sportowych potencjałów jest na tyle duża, że wygrana gospodarzy byłaby prawdziwą sensacją, a i nawet remis sporą niespodzianką. Grom ma jeszcze szanse na zwycięstwo w rozgrywkach i zapewne nie zaprzepaści żadnej szansy na zdobycie kompletu punktów.

Nasz typ: 2.

Roztocze Szczebrzeszyn – Orion Dereźnia (Dereźnia Solska)

Takiej sensacji, jaka miała miejsce jesienią ( wygrana Oriona) zapewne nie będzie. Po wspaniałej inauguracji sezonu beniaminej z Dereźni Solskiej wyraźnie spuścił z tonu i rundę jesienną zakończył na przedostatnim miejscu w tabeli. Faworyzowane Roztocze wprawdzie nie spełniło oczekiwań swoich sympatyków o powrocie do IV ligi, ale jest zdecydowanym faworytem tego meczu.