• autor: KroliK, 2014-04-08 10:23

W 18 ligowej kolejce mieliśmy istną kanonadę i kibice na 8 boiskach obejrzeli aż 44 gole. I podobnie jak w dwóch poprzednich kolejkach rundy wiosennej nie obyło się od niespodziewanych rozstrzygnięć.

Przede wszystkim nastąpiła zmiana na pozycji lidera. W arcyważnym meczu w Różańcu Grom podejmował swojego najpoważniejszego dotąd rywala w walce o ligowy awans- Kryształ Werbkowice. Gospodarze, wiedząc o przegranej tydzień temu Kryształu z Unią Hrubieszów, mogli liczyć, że i oni mają szansę na wygraną. Nagrodą byłoby utrzymanie 6-punktowej przewagi, co dawałoby komfort w dalszych meczach. Taki dystans nie jest jeszcze gwarancją końcowego sukcesu, ale stwarza możliwość przystępowania do dalszych gier bez zbędnej presji. Taka sytuacja byłaby zmartwieniem dla rywali.

Stało się jednak coś, co mało kto mógł przewidzieć: Grom został na własnym boisku wprost zdeklasowany przez Kryształ, bo porażki 0:4 inaczej nazwać nie można. W Werbkowicach prawdziwe święto, bo powód do euforii jest całkowicie zrozumiały.

Cieszą się też kibice w Hrubieszowie. Dopiero teraz można w pełni ocenić wartość niedawnej wygranej z Kryształem. Unia pokonała mocną w tym sezonie Ostoję Skierbieszów 3:1 i traci do lidera 5 punktów. W przypadku porażki Kryształu w Różańcu ten dystans do lidera wynosiłby teraz 8 punktów.

Znajdująca się w czołówce tabeli Huczwa Tyszowce zgarnęła pełną pulę punktową w meczu z Orkanem Bełżec, który tym samym wylądował na miejscu otwierającym listę drużyn zagrożonych spadkiem.

A stało się tak za sprawą Igrosu Krasnobród, który w meczu z Olimpią Miączyn (2:4) pokazał, jakie efekty przynieść może dobra polityka personalna. Poczynione w Krasnobrodzie tej zimy wzmocnienia sprawiły, że Igros wstąpił na drogę prowadzącą go w jednym kierunku - w górę tabeli.

Victoria Łukowa/Chmielek spektakularnych zmian w składzie drużyny nie poczyniła, ale nadal zadziwia swoją skutecznością. Zdawało się, że opromieniona zwycięstwem nad Sokołem Zwierzyniec i trochę nieprzewidywalna Sparta Łabunie sprawi gospodarzom sporo kłopotu i skóry łatwo nie sprzeda. A to tylko przypuszczenia, bo w rzeczywistości gospodarze wprost zdarli z gości skórę i wysłali ich do domu z bagażem 6 bramek (6:1).

Do ratującego się przed spadkiem Orkana Bełżec przyjechał zwierzyniecki Sokół. W ostatnim meczu właśnie ze Spartą Łabunie faworyzowana drużyna Sokoła chyba zostawiła w szatni skrzydła i przez to przegrała swój mecz. Tym razem jednak plama na honorze została usunięta kosztem Orkana, który przegrał z kretesem 0:5.

Identycznym wynikiem zakończył się mecz w Aleksandrowie, w którym Sparta Wożuczyn odrobiła punktową stratę poniesioną w meczu z Gromem Różaniec. Aleksandria zainkasowała 5 bramek i umocniła swoje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Najwięcej bramek obejrzeli w tej kolejce kibice Korony Łaszczów, którzy przyjęli zespół hrubieszowskiego Huraganu, lecz najwyraźniej zapomnieli o gościnności. Bo tylko tak można skomentować fakt strzelenia przeciwnikom dziesięciu bramek. To pierwszy tej wiosny wynik dwucyfrowy, a trzeci w tych rozgrywkach. Jesienią 10:1 wygrał Cosmos Józefów z Organem Bełżec (1 kolejka), a tenże Orkan przegrał później (7 kolejka) z Gromem Różaniec (0:12).

Dawno już w zamojskiej lidze okręgowej nie było takich emocji. Jeśli teraz lidera rozgrywek dzieli od piątego w tabeli zespołu zaledwie 6 punktów to my kibice możemy być pewni, że jeszcze długo emocji nam nie zabraknie. W takiej sytuacji warto się jednoczyć, by wspierać poczynania swoich ulubieńców. Skoro ciekawie jest na boiskach to i także na trybunach powinna panować prawdziwie piłkarska atmosfera. Z rozrzewnieniem oglądam zdjęcia zorganizowanych, sporych grup sympatyków Unii Hrubieszów, Igrosu Krasnobród, Huczwy Tyszowce, Korony Łaszczów. Co się z Wami stało Koledzy? Zapadliście się pod ziemię, czy prawdziwe kibicowanie już Was nie bawi?

autor: ~anonim 2014-04-08 13:42:49

avatar Igros & Sokół FANS

autor: ~Jamcito 2014-04-08 14:56:20

avatar Wiem, że w Krasnobrodzie fani Igrosu znowu zwierają szeregi. Dobrze byłoby odtworzyć dawny klimat kibicowania. Trzymam kciuki.

autor: ~anonim 2014-04-08 18:40:06

avatar Unia traci raczej mniej niż 5 pkt do lidera, według tabeli to traci tylko 2 pkt ;) albo jakaś pomyłka, albo ja coś źle liczę;)

autor: ~Jamcito 2014-04-08 21:19:12

avatar Zgadza się, Unia traci 2 pkt do lidera. To moja pomyłka.

autor: ~anonim 2014-04-08 23:23:56

avatar Grom z duzej powinno byc napisane

autor: ~Jamcito 2014-04-09 00:17:50

avatar Także słusznie. Dalej w tekście piszę o Gromie z należnym szacunkiem.

autor: ~:) 2014-04-09 11:39:58

avatar Tyszowce z Cosmosem graly

autor: ~Jamcito 2014-04-09 15:58:16

avatar Litości. Tyle wpadek jeszcze nie miałem. W przypadku Huczwy z tekstu wynika, że miałem na myśli Cosmos, ale pojawił się Orkan. Muszę zatrudnić korektora. Jedyną pociechą jest fakt, że felietony są czytane z wielką uwagą. Wszystkim za to dziękuję i obiecuję poprawę.

autor: ~anonim 2014-04-09 20:01:55

avatar Felietony są naprawdę ekstra, a błędy się zdarzają;) Bardzo fajnie się to czyta i wszystkie najważniejsze rzeczy są tu zawarte;) Oby tak dalej;)

autor: ~IGROS 2014-04-10 20:42:53

avatar usuwanie komentarzy... brawo Korona, brawo !

autor: ~anonim 2014-04-10 22:45:05

avatar a co z typami? koniec?

autor: ~anonim 2014-04-11 15:06:16

avatar tak słabego Gromu jak w meczu z Kryształem to dawno nie widziałem, nie mniej jednak szykuje się piękna walka do końca pomiędzy 4 ekipami :)