• autor: KroliK, 2013-10-28 18:49

Ta kolejka to woda na młyn lidera. Grom Różaniec, chociaż stracił w meczu z Cosmosem Józefów dwie bramki to strzelając ich cztery mecz jednak wygrał i za sprawą  rezultatów uzyskanych przez konkurencję powiększył wobec nich swój punktowy dystans.

Zawiodła Huczwa Tyszowce, której wyjazd do słabej przecież  Olimpii Miączyn zakończył się przegraną. Wprawdzie Huczwa jest jeszcze na dość eksponowanym miejscu w tabeli, jednak gołym okiem widać, że zaliczanie tego zespołu do grona faworytów rozgrywek jest coraz bardziej wątpliwe. Od pewnego czasu drużyna z Tyszowiec jest na równi pochyłej i o znaczące sukcesy będzie jej coraz trudniej.

Również Kryształ Werbkowice doznał nagłej zadyszki w pogoni za liderem. Wydawało się, że mecz z Igrosem Krasnobród przyniesie pełną, bezproblemową zdobycz punktową, a tutaj taka niespodzianka, po na boisku niespodziewanie padł remis i dystans do lidera wydłużył się o dwa punkty. Chociaż na tego rodzaju niespodziankach polega urok piłki nożnej to jednak z takim poglądem zapewne nie zgadzają się miejscowi kibice, oczekujący sukcesów swoich ulubieńców, szczególnie na własnym boisku w starciu ze słabeuszem.

Oprócz Gromu Różaniec zyskała też Unia Hrubieszów, która z sąsiadującą dotąd w tabeli Victorią Łukowa/Chmielek wygrała na jej boisku 3:1 i jest już na ligowym „pudle”. Marsz hrubieszowian w górę tabeli jest naprawdę imponujący.

Zdecydowanie gorzej radzi sobie w lidze inny zespół z Hrubieszowa - Huragan. Nazwa groźna, ale nic poza tym. Zamykający tabelę Huragan zmierzył się z sąsiadującą w niej Aleksandrią Aleksandrów i to praktycznie rzecz biorąc była jedyna szansa na zdobycie pierwszego w rozgrywkach punktu. Tym razem też się nie udało i zespół ma dalej zerowy dorobek punktowy. Rezultat rzadko spotykany na ligowych boiskach.

Być może końcowy rezultat meczu w Wożuczynie, w którym miejscowa Sparta wygrała także z beniaminkiem ze Zwierzyńca nie jest wielkim zaskoczeniem, ale rozmiar wygranej – już tak. Grający dotąd dobrze Sokół przegrał aż 1:4, co oznacza różnicę klasy. W sumie jednak obaj ligowi nowicjusze sprawiają dobre wrażenie.

Po zwycięstwie nad Koroną w Łaszczowie piłkarze Sparty Łabunie zapewne liczyli na kontynuację dobrej passy i kolejne punkty, tym razem w meczu z Ostoją Skierbieszów. Ale się przeliczyli. Ostoja przyjechała do Łabuń odpowiednio zmotywowana i pokazała gospodarzom, że ze Skierbieszowem nie ma żartów. I nie było, wskutek czego miejscowi przegrali 2:4.

Zeźlona ostatnią porażką ze Spartą Łabunie Korona Łaszczów wyjechała tym razem do Bełżca na mecz z Orkanem. Współczynnik wkurzenia musiał być w drużynie trenera Zbigniewa Kuczyńskiego dość duży, skoro nie dali miejscowym żadnych szans i wygrali różnicą pięciu bramek. Wprawdzie Korona nie zgłasza aspiracji do awansu to jednak daje sygnał, że jest - wbrew pozorom - mocna.

Przed nami jeszcze dwie ligowe kolejki, w których sporo może się  wydarzyć. Najprawdopodobniej jednak dopiero wiosną rozstrzygną  się sprawy awansu i spadków z ligi.

autor: ~anonim 2013-10-29 12:32:20

avatar Nie podzielam pogladu ze wygrana Olimpii z Huczwa jest niespodzianka!Boisko w Miaczynie jest tak waskie ze tam nikt nie potrafi grac!!!A swoja droga to kto takie boiska dopuszcza do gry?!!!Co na to ZOZPN?

autor: ~anonim 2013-10-29 13:57:09

avatar Boisko w Miączynie (100x50) jest zgodne z przepisami i ZOZPN nie ma tu nic do gadania. Przepisy mówią, że długość boiska piłkarskiego nie może być mniejsza niż 90 m. i przekroczyć 120 m. a szerokość nie może być mniejsza niż 45 i większa od 90 m. Boisko nie może też być kwadratowe. Huczwa po prostu dołuje i szukanie przyczyn porażki w wymiarach płyty jest nieporozumieniem.

autor: ~Krzych 2013-10-29 14:37:40

avatar To takie pisanie dla pisania. Żadnych konkretów, same ogólniki. No ale skoro to jest z oddali, to trudno, żeby autor cokolwiek dostrzegł.

autor: ~anonim 2013-10-29 15:47:02

avatar Nawet z oddali autor dostrzega więcej niż ci na miejscu. O konkretach może pisać ktoś, kto ogląda mecz.

autor: ~kibic 2013-10-29 18:30:36

avatar boisko w Miączynie faktycznie wąskie,tam z autu można gola zdobyć...

autor: ~anonim 2013-10-30 00:22:00

avatar nie mniejsza niż 45?? to chyba musi być już boisko orlikowe. o ile dobrze pamiętam to tam boisko jest za wąskie o 3-4 metry

autor: ~anonim 2013-10-30 07:35:49

autor: ~anonim 2013-11-02 14:19:00

avatar Do drugiego w kolejnosci anonima!Nie masz racji.LOZPN ktory jest zwerzchnikiekZOZPN naklada na uczestniczacych w rozgrywkacg klasy okregowej szerokosc nie mniejsza niz 55m.Boisko w Miaczynie jest dopuszczone warunkowo tylko do konca czerwca 2014r.

autor: ~anonim 2013-11-03 22:59:12

avatar boisko w miączynie to ukłon ozpn do czerwca i koniec tej szopki