Liga typerów

• autor: KroliK, 2013-09-22 08:41

Zapowiedź 8 kolejki

Zamojskiej Klasy Okręgowej

Półmetek tegorocznej rundy jesiennej rozgrywek zamojskiej ligi okręgowej można podsumować stwierdzeniem, że dzieją się ciekawe rzeczy. Wbrew licznym opiniom, faworyzowana Huczwa Tyszowce nie dominuje i ma poważnego konkurenta – Grom Różaniec. Zaskakuje wysoka pozycja Victorii Łukowa/Chmielek, której kolejną ofiarą stała się mocna i w tym sezonie Korona Łaszczów. Trwa odwrót Aleksandrii Aleksandrów: dwa lata temu wicelider tabeli końcowej, w ubiegłym sezonie 9 miejsce, obecnie w strefie spadkowej. Nie zachwyca też Igros Krasnobród.  Z grupy beniaminków najlepsze wrażenie sprawia dotąd Sokół Zwierzyniec, choć  i Sparta Wożuczyn daje sobie w nowym otoczeniu radę. Tabelę zamyka hrubieszowski Huragan bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej.

Wydaje się, że 8 kolejka tej rundy nie zmieni istniejącego układu tabeli.

Unia Hrubieszów – Sparta Łabunie

Unię zaliczano do szerokiego grona faworytów, ale na razie nie spełnia oczekiwań kibiców. Sparta natomiast spisuje się przyzwoicie i w Hrubieszowie zapowiada się twarda walka o punkty. Chyba jednak własne boisko faworyzuje gospodarzy.

Orkan Bełżec – Aleksandria Aleksandrów

Mecz z kategorii „o 6 punktów”. Spotykają się zespoły ze strefy spadkowej i każdy rezultat jest możliwy. Aleksandria trochę lepiej strzela i broni się, ale gospodarze zechcą wykorzystać atut własnego boiska.

Nasz typ: x.

Olimpia Miączyn – Grom Różaniec

Lider tabeli z aspiracjami do awansu kontra solidna drużyna środka tabeli. Grom mierzy bardzo wysoko i nie zechce w Miączynie stracić punktów.

Nasz typ: 2.

Huczwa Tyszowce – Kryształ Werbkowice

W Werbkowicach liczą, że skoro udało się wygrać w Tyszowcach Victorii Łukowa/Chmielek to może i Kryształ przynajmniej nie przegra. Zapewne złudne nadzieje, bo sportowo Huczwa reprezentuje IV ligę, a jedyna dotąd porażka to wypadek przy pracy.

Ostoja Skierbieszów – Victoria Łukowa/Chmielek

Mogą być spore emocje. Ostoja to od kilku już sezonów ekipa solidna i sensacyjnemu pogromcy Huczwy nie będzie w Skierbieszowie łatwo. Zamiana miejsc w tabeli całkiem możliwa.

Huragan Hrubieszów – Sokół Zwierzyniec

Starcie dwóch beniaminków o różnej sile rażenia. Gospodarze dzierżą „czerwoną latarnie” od początku rozgrywek, a goście są ich rewelacją. I Święty Boże nie pomoże.

Nasz typ: 2.

Cosmos Józefów – Igros Krasnobród

Dla Cosmosu to znakomita okazja do opuszczenia strefy spadkowej i ustąpienia miejsca … Igrosowi. Znowu mecz o 6 punktów.

Nasz typ: x.

Korona Łaszczów – Sparta Wożuczyn

Derby rządzą się swoimi prawami i faworyzowaną Koronę czeka ciężka walka o ligowe punkty. Jednak gospodarze grają jesienią dobrze i chcą nadał piąć się w górę tabeli.

Nasz typ. 1.