• autor: KroliK, 2013-04-08 20:03

A to się porobiło!!! Zima trzyma i wiosna dalej czeka w przedpokoju. Stan zdecydowanej większości boisk piłkarskich nadal nie pozwala na grę i trzecia ligowa kolejka także została odwołana. I chyba to jeszcze nie koniec perypetii. Obawiam się, że i w przyszłą niedzielę wokół boisk też będzie cicho. Z pewnością będzie tak w Łaszczowie, w którym Huczwa opływa płytę stadionu i spowalnia proces odpływu nadmiaru wody gruntowej. W tej sytuacji czarno widzę w przyszłym tygodniu możliwość wznowienia rozgrywek ligi okręgowej seniorów, a także rozegranie na własnym boisku arcyważnego meczu naszych pań z Wandą Kraków.

Przesunięcie terminu inauguracji wiosennej rundy rozgrywek piłkarskich sprawi klubom wiele kłopotów. Zapewne ZOZPN nie zdecyduje się na przedłużenie rundy aż o miesiąc i ustali środowe terminy rozegrania zaległych spotkań. W sytuacji, gdy liga okręgowa jest całkowicie amatorska to każda kolejka rozgrywana poza weekendem sprawia trudności z zebraniem najsilniejszego składu, bo część zawodników pracuje zawodowo lub uczy się poza miejscem siedziby klubu. Dla drużyn posiadających krótką ławę rezerwową taka sytuacja odbija się na jakości gry i wypacza istotę sportowej rywalizacji. Z przyrodą się jednak nie wygra i trzeba jej zasady przyjąć jako fakt niezmienny.

Ten czas piłkarskiej posuchy jest szczególnie ciężki dla takich jak ja, śledzących wydarzenia z oddali. Kibice na Zamojszczyźnie mają nade mną tę przewagę, że docierają  do nich najnowsze informacje, nawet te w formie plotek i tzw. poczty pantoflowej. Natomiast tacy jak ja, sympatycy zamojskiej piłki rozrzuceni po całej Polsce, są skazani na śledzenie wydarzeń przede wszystkim poprzez internet. Takim podstawowym źródłem informacji jest świetnie prowadzony i redagowany portal „Lubelska Piłka”, który doskonale popularyzuje piłkarstwo Lubelszczyzny. Kolejnym źródłem wiedzy są internetowe wydania prasy lokalnej, choćby„Tygodnik Zamojski”, „Kronika Tygodnia”. Trochę rozczarowuje „Echa Roztocza”, bo na stronie internetowej tego tygodnika widnieją informacje sportowe ze stycznia 2013 roku. Natomiast strona internetowa Igrosu Krasnobród poleca sportowy dodatek „Echa Roztocza”, który jest do nabycia w kioskach za drobne dwa złocisze. Ba, mam wyruszyć znad morza do Tomaszowa, by nabyć ten dodatek? A może któryś z czytelników moich felietonów odsprzeda mi te 8 stron poświęconych zamojskiej piłce nożnej? Odzyska kasę, a dodatkowo zyska moją dozgonną wdzięczność.

Wielokrotnie już wspominałem, że lubię wędrować  po stronach internetowych poszczególnych klubów. Ich poziom jest różny, ale przy dokładniejszej lekturze do się wyczytać, niekiedy między wierszami, sporo informacji. Wydaje mi się jednak, że, z nielicznymi wyjątkami, internetowe witryny klubów są jakby zakurzone: brak aktualizacji, enigmatyczność treści. Taka sytuacja to nie tylko wina administratorów, którzy poświęcają swój czas na redagowanie strony, ale też fakt braku zainteresowania ta formą promocji samych klubów. Dotąd nie znalazłem na stronie internetowej jakiegokolwiek klubu ligi okręgowej informacji opublikowanej bezpośrednio przez zarząd 13 klubu bądź jego prezesa. Za duży wysiłek, czy niewiara w siłę oddziaływania internetu?

Ja i tak jestem w uprzywilejowanej sytuacji, gdyż mam możliwość telefonicznej rozmowy z prezesem Korony Wojciechem Wronką i trenerem dziewcząt Jerzym Bojko. Obaj panowie wykazują wielką cierpliwość i szczegółowo odpowiadają na zadawane im pytania. Tą drogą chcę przekazać im słowa podziękowania za traktowanie zwykłego felietonisty z tak wielką estymą. Ze zrozumiałych względów treść tych rozmów muszę zachować w tajemnicy, gdyż mają one charakter prywatny. Mam jednak nadzieję, że nie odmówią mi udzielenia w stosownym czasie wywiadów. A mają do powiedzenia, zapewniam, wiele ciekawych rzeczy.

autor: ~anonim 2013-04-14 15:58:34

avatar Dziewczęta Korony pokonały u siebie Wandę Kraków 2:1. Brawo!!!