Liga w sieci

roztoczańskich zespołów piłkarskich

Miejsce 10.

pogonsokollubaczow.futbolowo.pl
 : Naszą dziesiątkę otwiera strona internetowa Pogoni Sokoła Lubaczów. Można mieć sporo zastrzeżeń do jej zawartości. Nie zawsze jest aktualizowana na bieżąco. Niekiedy brakuje na niej poszukiwanych przez kibiców informacji, jednak warto ten portal wyróżnić za to, że jego autor stara się publikować własne teksty i w przeciwieństwie do wielu innych administratorów sporadycznie korzysta z cudzej pracy.

Miejsce 9.

huraganbasznia.futbolowo.pl
: Miejsce w rankingu portal Huraganu Basznia Dolna znalazł przede wszystkim dzięki nieźle opracowanej historii klubu. Dla większości administratorów stron przeszłość i sportowy dorobek ich klubów są najwyraźniej mało istotne. Warto podkreślić, że "niusy" pojawiają się na stronie często, i nie trzeba na nie długo czekać.

Miejsce 8.

turturobin.futbolowo.pl
: Na stronie Tura Turobin można przeczytać ciekawe teksty. Nie brakuje konkretnych i trafionych komentarzy administratora, który imponuje niemałą znajomością roztoczańskiej piłki nożnej. Trudniej pochwalić portal za szatę graficzną. Nie prezentuje się ona okazale.

Miejsce 7.

roztocze.szczebrzeszyn.pl
: Wieści z Roztocza Szczebrzeszyn publikowane są n a stronie bez zwłoki, jednak zbyt często relacje z meczów zawierają jedynie nazwiska strzelców goli i skład zespołu ze Szczebrzeszyna. To stanowczo za mało, żeby zadowolić głodnego informacji kibica. Historia Roztocza przedstawiona w kilku zdaniach, a szkoda , bo klub ze Szczebrzeszyna ma się czym pochwalić. Można się o tym przekonać, przeglądając na stronie chociażby dział "Puchar Polski".

Miejsce 6.

lkskorona.futbolowo.pl :
 Strona Korony Łaszczów, choć kolorowa, byłaby bezbarwna, gdyby nie felietony Jamcito"Widziane z oddali", pisane z polotem i wyraźną znajomością łaszczowieckiej(i nie tylko) piłki nożnej. I właśnie dzięki tym tekstom portal został sklasyfikowany tak wysoko"Niusy" dodawane na bieżąco prezentują się ubogo, jakby w klubie, poza Jamcito, nie było nikogo, kto potrafiłby po meczu sklecić poprawnie kilka zdań.

Miejsce 5.

cosmos-jozefow.futbolowo.pl
: Strona Cosmosu Józefów aktualizowana jest na bieżąco, niekiedy pojawiają się na niej interesujące, ambitne teksty(np. Od A do Z- Alfabet Cosmosu"). Wieli plus za szczegółowe i rzetelne przedstawienie historii klubu i obalenie powszechnego w naszym regionie mitu, że Cosmos Józefów to Unipol Długi Kąt po zmianie nazwy. Minus za zbyt dużą liczbę materiałów skopiowanych z innych stron.

Miejsce 4.

igroskrasnobrod.futbolowo.pl
 : Autor strony Igrosu nie wykorzystuje w pełni swych możliwości stąd tylko czwarte miejsce. Próbkę swego talentu daje w dziale "Felietony Tomasza P". Relacje z meczów czy inne teksty potrafi napisać z polotem, jednak zbyt często korzysta z funkcji "kopiuj/wklej" nierzadko publikując cudze materiały (oczywiście podając ich źródło) z błędami, jakby usunięcie usterek wymagało wielkiego wysiłku. Ostatnio administrator wyraźnie zaniedbuje swoich czytelników.

Miejsce 3.

huczwa.pl
: Nieźle prowadzona strona zawierająca wiele ciekawych i pomysłowych materiałów dotyczących klubu oraz rozgrywek ligowych. Na uwagę zasługują profesjonalne, pełne dynamiki, świetnie wykadrowane migawki z meczów. Takich zdjęć nie powstydziliby się najlepsi fotoreporterzy w kraju. Relacje z meczów czy turniejów z udziałem Huczwy Tyszowce publikowane są niezwłocznie. Statystyki meczowe są kompletne, przygotowywane skrupulatnie.

Miejsce 2.

ladabilgoraj.pl
: Strona internetowa Łady zdecydowanie góruje nad pozostałymi pod względem wizualnym. Szata graficzna prezentuje się naprawdę świetnie. Zawartość merytoryczna także zasługuje na dobrą notę. Aktualności zamieszczane są na bieżąco. Można mieć uwagi odnośnie statystyk z meczów. Wszystkie dane powinny być zawarte w tzw. główce meczowej, tymczasem zdarza się, że strzelców goli trzeba szukać w tekscie. Ponadto składy drużyn winny być przedstawiane według ustawienia wyjściowego. Cenne jest to, że autor nie wzbrania się przed wyrażaniem własnych opinii ("Okiem Administratora"), choć powinien powstrzymać się od wylgaryzmów. Interesujące są wywiady, opracowane na podstawie pytań internautów.

Miejsce 1.

tomasovia.tomaszow.info
 : Wiadomości na tym portalu ukazują się błyskawicznie, ponadto jest ich dużo. Internauci codziennie mogą liczyć na kilka "niusów" nawet jeśli trwa przerwa w rozgrywkach. Autor nie ogranicza się jedynie do pierwszego zespołu Tomasovii, ale informuje także o wszystkich, co dzieje się w grupach młodzieżowych i sekcji siatkówki, od seniorek po kadetki. Na szczególną uwagę zasługują ciekawe galerie zdjęć publikowane po każdym meczu Tomasovii, nawet jeśli jest to sparing. Cenne są także materiały wideo. Na stronie pojawiają się konkursy, ciekawostki, wywiady, komentarze i opinie. Widać, że administrator poświęca sporo czasu na prowadzenie strony. I wkłada w to mnóstwo serca. W tekstach zdarzają się drobne błędy gramatyczne, stylistyczne czy interpunkcyjne, ale nie rzutują one na ostateczną, wysoką ocenę. W pełni zasłużone zwycięstwo w naszej subiektywnej zabawie.

źródło: Echa Sportu (bezpłatny, 8-stronicowy dodatek do tygodnika Echa Roztocza) z 14 lutego 2013.