• autor: KroliK, 2012-10-16 18:33

Nareszcie. Dopiero w szóstej kolejce rozgrywek I ligi piłki nożnej zawodniczki Korony, pod wodzą nowego szkoleniowca Jerzego Bojko odnotowały pierwsze zwycięstwo pokonując  2:0 piłkarki Podgórza Kraków. W efekcie nasz zespół opuścił strefę spadkową, ale do ligowego bezpieczeństwa jeszcze droga daleka.

Południowa grupa I ligi pań podzieliła się na dwie grupy. Pierwsza piątka wyraźnie góruje umiejętnościami nad pozostałą piątką (grupa liczy 10 drużyn), w której znajduje się beniaminek z Łaszczowa. Widać wyraźnie różnicę, jaka dzieli zespoły I ligi od drużyn II ligowych. Tylko niepoprawny optymista mógł oczekiwać, że idące dotąd jak burza piłkarki z Łaszczowa będą wiodły prym także na zapleczu ekstraligi. Tak się nie stało. Już teraz wiadomo, że Koronie przyjdzie twardo walczyć o zachowanie statusu pierwszoligowca i już realizacja tego zadania będzie sukcesem. Innego celu nie można tej drużynie stawiać, bo tak może czynić jedynie fantasta lub piłkarski ignorant. Każde zwycięstwo, każdy zdobyty punkt będzie na wagę pozostania w I lidze. Ten zespół na to stać i w miarę zdobywania ligowych doświadczeń przychodzić będą sukcesy. Mogą przyjść, szczególnie w spotkaniach z ligową czołówką, także klęski, ale szczególnie wtedy trzeba wspierać psychicznie nasze dzielne dziewczęta. Tymczasem nawet w przypadku wygranej z Podgórzem pojawiły się debilne komentarze różnej maści malkontentów, którzy deprecjonują wysiłek dzielnych dziewcząt. Ze zgrozą stwierdzam, że powoli kibice Korony, także tej męskiej, dorabiają się opinii „myślących inaczej”, tępawych prymitywów o mentalności ludzi z epoki kamienia łupanego. Tak to wygląda z oddali. Przyznam, że część prezentowanych w internecie komentarzy potwierdza tę mało chwalebną opinię.

Święto z racji zwycięstwa pań popsuli seniorzy, którzy po gładkim zwycięstwie nad silnym Gromem Różaniec przegrali w Skierbieszowie z Ostoją. Przegrana w stosunku 3:2 wstydu wprawdzie nie przynosi, ale sprawia, że zespół zajmuje mało zaszczytne miejsce w tabeli, tuż nad strefą spadkową. Jedyna pociecha w tym, że Korona gra dobrze u siebie i nie ma respektu dla drużyn z czołówki. Miejmy zatem nadzieję, że trzynasta kolejka będzie pechowa dla piłkarzy z Turobina, którzy w najbliższą niedzielę przyjadą do Łaszczowa po trzy punkty.

Łada Biłgoraj nadal skrzętnie zbiera punkty i uciekła konkurentom na dystans 13 punktów. Niby lider spektakularnych i błyskotliwych zwycięstw nie odnosi, ale dotąd nie stracił jeszcze żadnego punktu, a jedynie trzy bramki. To świadczy, że Łada o klasę przerasta pozostałe zespoły swojej grupy.

Na dole tabeli dystans do miejsca gwarantującego pozostanie w gronie V-ligowców traci Orkan Bełżec, który tym razem przegrał kolejny mecz na swoim boisku ulegając Aleksandrii Aleksandrów (0:2). Nikt nie traktuje tego rezultatu za niespodziankę, co świadczy, że słabość beniaminka z Bełżca jest uznawana za oczywistą.

Niespodzianką jest natomiast remis Sparty Łabunie w Turobinie z Turem. Taki wynik spowodował, że gospodarze utracili na rzecz Gromu fotel wicelidera tabeli. Ale walkę o miejsce w ścisłej czołówce prowadzi aktualnie, pomijając lidera, pięć drużyn i nie ma się czemu dziwić, że po każdej ligowej kolejce następują przetasowania. To tylko nadaje rozgrywkom atrakcyjności.

Jak ten czas leci. Ani się człowiek obejrzy, a do końca jesiennych rozgrywek zostały już tylko trzy kolejki. Nastąpi 5-miesięczna przerwa w rozgrywkach i czas podsumowań. Już teraz widać, że jesienne rozgrywki stały na niezłym poziomie, mecze dostarczyły kibicom sporo emocji. Działaczom Korony przyjdzie ponadto zastanowić się nad przyczynami fatalnej piłkarskiej jesieni, bo nawet wygrana w pozostałych jeszcze spotkaniach nie zatrze fatalnej postawy piłkarzy. Jeśli do tego dodamy szeroko komentowane niesportowe zachowanie niektórych piłkarzy zespołu trenera Kuczyńskiego to smutny obraz piłkarskiej jesieni w Łaszczowie będzie kompletny. Oby do wiosny.