• autor: KroliK, 2012-08-14 19:25

O wynikach inauguracji rozgrywek piłkarskich mówi się często, że to pierwsze koty za płoty. To powiedzenie jest szczególnie popularne w szatniach pokonanych. Pewnie, to dopiero start i do mety tak daleko, że jeszcze jej nie widać. Wydaje się jednak, że dla kibiców Korony to żadne pocieszenie, bo wszyscy oczekiwali, że w Nieledwi, w potyczce z beniaminkiem, podopieczni treneraZbigniewa Kuczyńskiego odniosą zwycięstwo, a już na pewno nie przegrają. Stało się jednak inaczej i drużyna wróciła na tarczy. Miejscowi kibice cieszyli się z trzech zdobytych z silnym przeciwnikiem punktów i obejrzeli rekordowe w pierwszej kolejce siedem goli. W Łaszczowie wielkiego smutku i rozdrażnienia nie widać, ale mały niesmak pozostał. Najgorzej ma kolega, który pracując w Tyszowcach, zapowiedział kolegom pogrom Płomienia w meczu z Koroną. Później zastanawiał się, czy pójść na chorobowe, by nie świecić oczyma przed kolegami. A w Tyszowcach o Koronie nie mówi się najlepiej nawet w dni powszednie, a co dopiero w niedzielę, po przegranym przez nią meczu. Wniosek: nie mieszać życia zawodowego z prywatnym. Teraz trzeba wyrzucić złość z serc i gromko kibicować swoim ulubieńcom w arcytrudnym meczu z werbkowickim Kryształem, który u siebie pokonał Spartę Łabunie.

Udanie zainaugurowali rozgrywki piłkarze Łady Biłgoraj. Wprawdzie to nominalnie beniaminek, ale kibice doskonale wiedzą, co to za firma i jaką ma tradycję. Ładę już teraz należy zaliczyć do ścisłego grona pretendentów do awansu.

Falstart zaliczyła natomiast Unia Hrubieszów, także typowana na końcowego zwycięzcę rozgrywek. Porażka zespołu Mariana Cisły jest sporą niespodzianką, bo jeszcze niedawno w rozrywkach o Puchar Starosty Korona bez trudu pokonała w Bełżcu Orkan, który teraz pokonał hrubieszowian. Nie należy jednak z tego faktu wyciągać zbyt daleki idących wniosków. W zasadnie nie ma jeszcze racjonalnych podstaw do wyciągania jakichkolwiek wniosków. Pierwsze koty za płoty.

Pierwsza kolejka wskazywałyby, że rozgrywki mogą być w tym sezonie bardziej emocjonujące niż w poprzednim, zdominowanym przez Hetmana. Mocne kilka miesięcy temu Aleksandria Aleksandrów i Grom Różaniec zremisowały swoje mecze, co dowodzi, że nie rządzą już na boiskach, jak jeszcze robiły to niedawno. I oby tak było, bo nic tak skutecznie nie zabija sportu jak brak rywalizacji poprzez dominację jakiejś drużyny.

Rzutem na taśmę Igros odniósł skromne zwycięstwo w Babicach nad Piastem, psując w ten sposób miejscowym kibicom piłkarskie święto z racji awansu do okręgówki. Piast nie ma chyba jednak za wielu sympatyków, a ten wniosek wysnuwam z faktu, że strona internetowa klubu od dawna nie działa.

Dla porządku trzeba też zauważyć, że zwycięstwem w Skierbieszowie Ostoja dała pozostałym sygnał, że i w tym sezonie chce nadawać ton rozgrywkom.

To są jednak wszystko spekulacje i dopiero za kilka tygodni poznamy zarysy aktualnego układu sił w zamojskiej lidze okręgowej.

Z utęsknieniem czekam na sobotnie, wczesne popołudnie 25 sierpnia br., gdyż wówczas o 14:00 rozlegnie się gwizdek sędziego inaugurujący w Łaszczowie pierwszą ligę piłki nożnej kobiet. Na początek przyjadą akademiczki z Katowic, a tydzień później piłkarki Wandy Kraków. Warto będzie rzucić wszystko i zjawić się na stadionie. Będzie walka, walka, walka, czyli to, czego brakuje na boiskach kunktatorskich i bardziej leniwych mężczyzn. Kto oglądał mecze drużyn kobiecych na Olimpiadzie ten wie, że takiego zaangażowania nie znajdzie się na męskich boiskach. I z techniką też jest coraz lepiej. Daję głowę, że z damską drużyną Szwecji nie poradziłby sobie niejeden zespół panów grających w I lidze. Żadna z drużyn naszej okręgówki nie miałaby ze Szwedkami żadnych szans. Nasze panie z Unii Racibórz walczą teraz, i to z sukcesami, w rozgrywkach Ligi Mistrzyń, co świadczy, że nasze panie również potrafią już wiele. Najlepiej jednak przekonać się o tym samemu i zamiast ślęczeć przed telewizorem bądź komputerem lepiej i zdrowiej będzie wybrać się na stadion, by dopingiem wspomóc wysiłek dziewcząt, które już teraz rozsławiły Łaszczów.

Do zobaczenia na trybunie.

autor: ~anonim 2012-08-15 11:23:12

avatar niestety ale mecz kobiet jest przelozony na inny termin na srode 29082012 na prozbe klubu z katowic poniewaz maja 3 reprezentantki 1 polski i 2 slowaczki

autor: ~zzz 2012-08-16 00:17:35

avatar Jamcito, widzimy się na meczu?

autor: ~Jamcito 2012-08-16 10:22:51

avatar Widzimy, ale na meczu z Wandą Kraków.