• autor: KroliK, 2012-01-15 11:42

Kolejny felieton!

Już  połowa stycznia, a zima utknęła gdzieś w Alpach i z wyjątkiem terenów górskich śniegu jak na lekarstwo, a i ciepłe kożuchy też jeszcze leżą w szafach. Nie śpią niedźwiedzie. W zimowy sen zapadli jednak kibice, bo gdy na boiskach pusto to i na stronach internetowych cisza. Sam doznaję takiego błogostanu i stąd felietony ukazują się zdecydowanie rzadziej. Rzucającym się w oczy wyjątkiem jest strona turobińskiego Tura, którą cenię za obiektywizm, a nade wszystko za wysoki poziom publikowanych tam materiałów. Ale to za mało, by tłumaczyć nagły wzrost popularności tej strony, która notuje teraz kilka tysięcy wejść dziennie, choć ostatnia publikacja to ubiegłoroczne życzenia świąteczne.. Cud jakiś?

Zimowa przerwa w rozgrywkach jest jednocześnie okienkiem transferowym i poszczególne zespoły, w ramach posiadanych możliwości, usiłują wzmocnić siłę rażenia. Na tym froncie panuje jednak cisza i jedynie plotki kibiców wprowadzają nieco ożywienia. Inna sprawa, że znakomita większość zarządów klubów i trenerów drużyn nie wykorzystuje możliwości kontaktów z kibicami za pośrednictwem strony internetowej. A szkoda, bo taki kontakt to doskonały sposób integracji miejscowego środowiska piłkarskiego.

Zima to także czas plebiscytów. Z oczywistych względów kibiców piłkarskich interesuje głównie wybór najlepszych w tej dyscyplinie: piłkarza roku, drużyny, trenera, odkrycia roku. To rodzaj zabawy, która cieszy się dużą popularnością. Nie inaczej jest na Zamojszczyźnie, gdzie redakcja „Kroniki tygodnia” już po raz dwunasty organizuje taki plebiscyt. W tym roku przedstawiciele Korony Łaszczów są nominowani we wszystkich kategoriach plebiscytowych. O tytuł Piłkarza Roku ubiega się podpora zespołu trenera Janusza Gruli - Robert Martyniuk. Sam szkoleniowiec jest natomiast nominowany w kategorii Trener Roku, zaś Bartek Byś ma szansę uzyskania tytułu Odkrycie Roku. Mnie raduje, że miano Drużyny Roku może przypaść rewelacji drugoligowych rozgrywek w piłce nożnej kobiet – Koronie Łaszczów. To jak najbardziej zasłużona nominacja i organizatorzy plebiscytu zachowali przytomność umysłu typując zespół Rafała Heka do tej kategorii. Niczego nie ujmując konkurentom dziewcząt uważam, że powinny być one zdecydowanym faworytem plebiscytu, bo jak burza przeszły przez trzecią ligę, a od września święcą triumfy na drugoligowym froncie i zachowując realne szanse na awans do pierwszej ligi. Czy trzeba więcej? Który z zespołów Zamojszczyzny zrobił w ubiegłym roku tak spektakularną karierę? Trzeba być zupełnie pozbawionym obiektywizmu lub dotkniętym szowinizmem, by nie widzieć, że to żeński zespół z Łaszczowa zasługuje na tytuł najlepszej w 2011 roku drużyny piłkarskiej Zamojszczyzny. Każde inne rozstrzygnięcie przyjmę z prawdziwym smutkiem i rozczarowaniem.

Mam jednak świadomość, że o wynikach plebiscytu zdecydują jego uczestnicy, wśród których znajdują się prawdziwi hurtownicy, którzy wysyłają po kilkadziesiąt kuponów. Regulamin plebiscytu tego nie zabrania, ale sądzę, że taka praktyka jest po trosze wypacza rezultat i mąci atmosferę zabawy. We wszystkim trzeba mieć umiar. Myślę, że w Łaszczowie, Tomaszowie Lub., Rachaniach powinno powstać pospolite ruszenie, by zagłosować na przesympatyczne, urocze i utalentowane dziewczęta Korony. Wysiłek niewielki, a zwycięstwo zespołu trenera Heka w kategorii Drużyna Roku da dziewczętom w pełni zasłużoną satysfakcję. O takie poparcie apeluję też do kibiców innych zespołów.  Tomasowia, AMSPN Zamość, Huczwa Tyszowce, Echo Zawada, Grom Różaniec, Łada 1945 Biłgoraj, Olimpia Miączyn, Omega Stary Zamość, Roztocze Szczebrzeszyn to wyśmienite zespoły, ale przyznajmy obiektywnie, że największy sukces odniosły w 2011 roku piłkarki z Łaszczowa i dajmy temu wyraz przy wypełnianiu plebiscytowego kuponu.

Bez względu na wyniki plebiscytowej zabawy już sam fakt nominacji drużyny kobiecej do grona zespołów ubiegających się o zaszczytny laur Drużyny Roku jest sukcesem jej trenera i zawodniczek. Szkoda tylko, że do kategorii Piłkarza Roku nie została nominowana Justyna Wronka, która byłaby jedyną poważną konkurentką dla Mariusza Kycko. A może dżentelmeni z „Kroniki tygodnia” nadadzą najlepszej w Polsce piłkarskiej snajperce honorowy tytuł Piłkarki Roku. Przez aklamację.

autor: ~anonim 2012-01-16 17:58:25

avatar I Ty możesz zagłosować na dziewczyny z Łaszczowa przez internet wystarczy wejść na stronę kroniki tygodnia XII PLEBISCYT PIŁKARSKI "kroniki tygodnia 2011" i możesz oddać swój głos.

autor: ~anonim 2012-01-17 20:28:35

avatar szkoda czasu aby głosowac bo i tak żenska zostanie wycofana z ligi bo niema kasy aby ich utrzymac na seniorów ledwo starcza

autor: ~anonim 2012-01-17 20:57:48

avatar skad masz takie informacje?

autor: ~anonim 2012-01-17 21:00:22

avatar Drużyna ma sponsora i pieniądze klubu nie są najważniejsze.

autor: ~anonim 2012-01-17 22:04:54

avatar jak Urząd Miasta przydzielił tylko 60 tys. na sport to ile dostaną seniorzy aby mogli liczyć się w walce z wioskami o czołowe miejsce w lidze

autor: ~anonim 2012-01-17 22:28:19

avatar drużyna żeńska ma pieniądze na wszystko także luz ;) kasy jak lodu