Prasa - Tygodnik Tomaszowski

• autor: KroliK, 2011-11-03 12:00

Sprawiedliwy remis

Podopieczni trenera Janusza Gruli nie odnieśli jedenastej wygranej w tym sezonie. Mimo, że Sebastian Brytan w piętnastej minucie dał swojemu zespołowi prowadzenie, to  ostatecznie w pojedynku czwartego w tabeli Gromu Różaniec i drugiej Korony Łaszczów padł remis 1:1.

Bramka dla Korony padła ze stałego fragmentu gry. Z 25. metrów futbolówkę w kierunku bramki wrzucił Sebastian Brytan. Do piłki wyskoczyli gracze gości, ale nikt nie zdołał jej dotknąć i przy biernej postawie bramkarza wpadła ona do siatki.

– Zdobyliśmy bramkę dosyć szczęśliwie, ale trzeba podkreślić, że dośrodkowanie Sebastiana było bardzo dobre. Pod koniec pierwszej części meczu Marcin Żurawski mógł zdobyć drugą bramkę, ale jego strzał został zablokowany – mówi trener Grula.

W drugiej połowie miejscowi chcieli szybko odrobić straty i niestety dla Korony to sztuka im się udała. Robert Martyniuk faulował w polu karnym jednego z graczy Gromu i arbiter bez wahania wskazał na wapno.  Dawida Pępiaka pewnie z jedenastego metra pokonał Rafał Wójtowicz.

– W drugiej odsłonie nie mieliśmy już klarownych sytuacji. Gospodarze grali dosyć agresywnie i nie pozwalali nam na zbyt wiele. Grom to zespół, który jeszcze nie przegrał i pokazał, że ma dobrą drużynę. Myślę, że z przebiegu całego meczu remis był sprawiedliwy. Bardzo dobre zawody rozegrał Sebastian Brytan  – dodaje trener Korony.

W następnej kolejce „żółto-niebiescy”  zagrają na własnym boisku z czerwoną latarnią ligi, Olimpiakosem Tarnogród. Korona nie powinna mieć problemu z odniesieniem zwycięstwa, jednak prawdziwy test graczy trenera Gruli czeka w ostatniej kolejce z AMSPN Hetman Zamość.

- Można było się spodziewać,  że AMSPN będzie przewodził w lidze. Długo dotrzymywaliśmy im kroku. Teraz tracimy kilka punktów, ale walczymy dalej. Obserwowałem zespół Roberta Wieczerzaka i wierzę, że jeżeli zagramy ambitnie to możemy osiągnąć dobry rezultat – kończy Grula.

Grom Różaniec – Korona Łaszczów 1:1 (0:1)

Bramki: Wojtowicz (55 z karnego) – Brytan (15)

Korona: Pępiak – Seń, Brytan, Chwała, K. Kuźniarski, Martyniuk, Żurawski (83 Szarowolec), Stefanik, Borowiak, Dyś (60 Chromiec), Późniak (73 Dyda)

Źródło: Tygodnik Tomaszowski nr 44, autor/Tomasz Maliszewski

autor: ~prawda 2011-11-03 21:44:21

avatar Obserwowałem zespół Roberta Wieczerzaka i wierzę, że jeżeli zagramy ambitnie to możemy osiągnąć dobry rezultat ... Brawo dla Trenera..

autor: ~xxx 2011-11-04 17:27:19

avatar i tak wiesniaki nie awansujeci tylko Hetman

autor: ~anonim 2011-11-04 20:15:26

avatar czy ktoś mówi o awansie

autor: ~-.-'' 2011-11-05 01:44:12

avatar -.-''

autor: ~anonim 2011-11-06 18:00:40

avatar Widzę ze nie po raz pierwszy pan Grula wypowiada sie innych drużynach że grają agresywnie.Nie widzi swoich podopiecznych nie są oni najbardziej kulturalnymi zawodnikami ;ale cóż swego się nie widzi a czyjeś obraża ale to jest w stylu trenera (jeszcze )korony.