Prasa - Dziennik Wschodni

• autor: KroliK, 2011-10-24 16:37

Bezsilna Victoria

Piłkarze Victorii Łukowej-Chmielek długo i skutecznie bronili się przed atakami faworyzowanej Korony Łaszczów. Ostatecznie musieli jednak uznać wyższość gospodarzy, którzy wygrali aż 6:0. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie.

Wynik meczu w 58 min otworzył Piotr Borowiak. – To trafienie było dla nas bardzo ważne. Wcześniej stworzyliśmy sobie kilka dogodnych okazji, ale żadnej z nich nie udało się wykorzystać. Po golu Piotrka odetchnęliśmy, zaczęliśmy grać spokojniej i posypały się kolejne bramki – mówi Janusz Grula, szkoleniowiec Korony.

W końcówce goście całkowicie opadli z sił. W efekcie stracili aż pięć goli w ciągu zaledwie trzynastu minut. Dwa trafienia zapisał na swoim koncie młodzieżowiec Krzysztof Chromiec, który w drugiej połowie zastąpił swojego rówieśnika Adriana Szarowolca. Po jednym golu dołożyli też: Marcin Późniak, Marcin Żurawski i Paweł Chwała.

– Przyjechaliśmy do Łaszczowa z zaledwie jednym rezerwowym. Pod koniec meczu niektórzy moi piłkarze oddychali rękawami, ale nie było kogo wprowadzić. W naszej gminie organizowana była wycieczka maturzystów do Częstochowy, na którą wyjechało wielu moich piłkarzy. Wysłaliśmy do Korony list z prośbą o przełożenie meczu, ale niestety, gospodarze nie zgodzili się – opowiada Marek Hyz, szkoleniowiec Victorii.

– Nie mogliśmy pozytywnie przychylić się do prośby gości. W niedzielę swoje spotkanie rozgrywała żeńska drużyna i nie było możliwości pogodzenia tych spotkań – tłumaczy trener Grula.

Korona Łaszczów – Victoria Łukowa-Chmielek 6:0 (0:0)

Bramki: Borowiak (58), Późniak (74), Chwała (78), Żurawski (83), Chromiec (84, 87).

Korona: P. Mac – Seń, Brytan, Chwała, K. Kuźniarski, Żurawski (86 Romańczuk), Martyniuk (80 Ł. Kuźniarski), Stefanik, Borowiak, Późniak (75 Dyda), Szarowolec (58 Chromiec).

Victoria: Dudek – Jonak, Paluch, Goch, Tadra, Olszewski, Syty, A. Kozyra, Mojak, Kondziołka (70 Grzyb), Postrzech.

Żółte kartki: Romańczuk (K) – Tadra, Dudek (V). Sędziował: Dariusz Kapitan. Widzów: 100.

źródło: www.dziennikwschodni.pl