Prasa - Kronika Tygodnia

• autor: KamilxN, 2011-09-07 11:17

Igros Krasnobród stracił najskuteczniejszego w klasie okręgowej napastnika Piotra Kusztykiewicza oraz pozycję lidera ligowej tabeli. Na topie jest rewelacyjny beniaminek – Aleksandria Aleksandrów.

W najciekawszym meczu piątej kolejki klasy okręgowej lider tabeli Igros Krasnobród przegrał na własnym boisku z Koroną Łaszczów 1:2. W ataku gospodarzy wyraźnie brakowało Piotra Kusztykiewicza, który w czterech poprzednich meczach zdobył dla swej drużyny osiem bramek. W środę, w meczu z Turem w Turobinie lider klasyfikacji strzelców klasy okręgowej nabawił się kontuzji.
– Podejrzewam zerwanie ścięgna Achillesa. Jeśli diagnoza się potwierdzi, to w tej rundzie Piotrek już nie zagra – poinformował masażysta Igrosu Andrzej Tyszko.
– Jak się okazało, bez Kusztykiewicza nie da się wygrać meczu. Nie mieliśmy siły ofensywnej, graliśmy bardzo słabo, osamotniony w ataku Piotr Gozdek niewiele mógł zdziałać. Kontuzje leczy także Piotr Wasilewski – powiedział trener Igrosu Marcin Nowosad.
– Tak to jest, gdy gra zespołu oparta jest na kilku liderach. U nas siła jest rozłożona na wszystkich zawodników – stwierdził trener Korony Janusz Grula.
Po przegranej z Koroną Igros stracił pozycję lidera. Na czele tabeli są dwa rewelacyjne beniaminki: Aleksandria Aleksandrów i Olimpia Miączyn.

Igros Krasnobród – Korona Łaszczów 1:2 (0:1)

0:1 Żurawski 17, 0:2 Marcin Późniak 63, 1:2 Gozdek 7poliio (z karnego).

Igros: Siemko – Gradziuk, Kostrubiec (82 Kawka), Bartecki, Mateusz Późniak – Biela (46 Kudełko), Margol, Walentyn, Kozłowski (59 Kozyra) – Gozdek, Oś (46 Tyrka).

Trener: Nowosad.

Korona: Pępiak – Seń, Brytan, Chwała, K. Kuźniarski – Borowiak (78 Dyda), Martyniuk, Stefanik, Żurawski, Byś (78 Szarowolec) – Marcin Późniak (89 A. Mac).

Trener: Grula.
 Żółte kartki: Walentyn, Gozdek (Igros), Kuźniarski, Chwała (Korona).

Sędziował:Góra (OKS Zamość).

Źródło: www.kronikatygodnia.pl