Prasa - Tygodnik Tomaszowski

• autor: KroliK, 2011-08-31 19:51

Korona awansowała na czwarte miejsce

Zdobyli trudny teren

Po trzech meczach gracze Korony Łaszczów mają na swoim koncie siedem punktów. W trzeciej kolejce zamojskiej klasy okręgowej podopieczni trenera Janusza Gruli wywieźli cenne zwycięstwo z Turobina. „Żółto-niebiescy” w ciągu dwóch minut zdobyli dwa gole i dzięki temu odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. W środę znowu powinni wzbogacić swoje ligowe konto, gdyż do Łaszczowa zawita dwunasty w tabeli Relax Księżpol.

Na małym boisku w Turobinie drużynom przyjezdnym zawsze ciężko się gra. Solidny zespół Tura nie zwykł rozdawać punktów, lecz tym razem goście okazali się lepsi. Do przerwy meczu pomiędzy Turem, a Koroną Łaszczów utrzymał się bezbramkowy remis i ciężko było wskazać faworyta. Przełomowym momentem spotkania była 56. minuta spotkania, kiedy to drużyna gości objęła prowadzenie.

- Wznawialiśmy grę ze środka pola, rzutem z autu. Piłka zagrana została do przodu, odbiła się od obrońców gospodarzy i trafiła pod nogi Marcina Późniaka. Nasz napastnik płaskim strzałem tuż przy słupku zdobył pierwszego gola w meczu – relacjonował, kierownik drużyny Korony Kazimierz Tucki.

Miejscowi jeszcze dobrze nie ochłonęli po stracie pierwszego gola, a ich golkiper musiał za chwilę znowu wyciągać piłkę siatki.

- Dwie minuty po zdobyciu pierwszego gola, podwyższyliśmy rezultat spotkania. Bartosz Stefanik zagrał  piłkę nad obrońcami, do futbolówki dobiegł Kamil Kużniarski i uprzedzając bramkarza, głową wpakował piłkę do bramki. Po tym trafieniu z miejscowych uszło powietrze, a my mogliśmy do końca kontrolować przepiego tego spotkania. W końcówce mogliśmy podwyższyć, sytuację sam na sam z golkiperem Tura miał wprowadzony po przerwie Artur Mac, lecz przegrał on ten pojedynek. W Turobinie niełatwo się gra, ale nam udało się zdobyć ten trudny teren  – zakończył Kazimierz Tucki.

Tur Turobin – Korona Łaszczów 0:2 (0:0)

Bramki: Marcin Późniak (56), Kamil Kuźniarski (58)

Korona: Pąpiak – Seń, Brytan, Chwała, K. Kuźniarski (85 A. Mac), Martyniuk, Żurawski (73 Dyda), Stefanik, Borowiak, Byś (87 Rogulski), Poźniak

Sędziował: Bartosz Kapłon